Міжнародний День Йоги

Міжнародний День Йоги

Щорічно 21 червня світ відзначає молоде оздоровче свято – Міжнародний день йоги (International Yoga Day). Подію започаткувала Організація Об’єднаних Націй у 2014 році.1

Що таке йога і чому ми її святкуємо?

Йога – це давня практика, яка охоплює фізичні, психічні та духовні дисципліни, що походить з Індії. Термін «йога» походить з санскриту, що означає «приєднуватися» або «об’єднуватися», що означає гармонію тіла і розуму.

Сьогодні йога практикується по всьому світу в різних формах і продовжує набирати популярність. Визнаючи її широку популярність, Організація Об’єднаних Націй 11 грудня 2014 року своєю резолюцією 69/131 проголосила 21 червня Міжнародним днем йоги.

Суть йоги полягає в балансі – всередині тіла, між розумом і тілом, а також у взаємодії із зовнішнім світом. Вона підкреслює такі чесноти, як увага, поміркованість, дисципліна і наполегливість. У застосуванні до суспільств і спільнот, йога пропонує сталий спосіб життя.

Схожі події:
🧘🏻‍♀️ День дитячої йоги
🧘🏻‍♀️ День пілатеса
🧘🏻‍♀️ Всесвітній день скандинавської ходьби
Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Історія виникнення Міжнародного дня йоги

Дата святкування обрана на честь дня літнього сонцестояння. Під час першого відзначення, у 2015 році, аж 35 тисяч людей одночасно практикували йогу (йога-сесія потрапила до книги рекордів Гіннеса). Україна також бере участь у святі завдяки Українській Федерації Йоги.

Йога – це індійська духовна й фізична практика, котра змінює людську свідомість та тіло. Заняття йогою допомагають відчути злиття души й тіла, єдність з природою та з самим собою. Практика покращує ментальне і фізичне здоров’я, сприяє здоровому способу життя.

Практики йоги спрямовані на гармонізацію розуму і тіла, а також відносин між людиною і природою. Вона допомагає досягти психофізіологічного благополуччя, емоційної рівноваги та впоратися з повсякденним стресом. Відомо, що такі практики, як йогасани (фізичні пози), пранаяма (дихальні вправи), дхьяна (медитація) та інші техніки очищення і розслаблення допомагають справлятися зі стресом та його наслідками. Численні рандомізовані контрольовані дослідження продемонстрували ефективність йоги в лікуванні неінфекційних захворювань, таких як гіпертонія, хронічна обструктивна хвороба легень (ХОЗЛ), бронхіальна астма, діабет, розлади сну, депресія та ожиріння.

Медитація, ключовий компонент йоги, допомагає боротися зі стресом і пов’язаними з ним розладами. Вона зменшує запальні реакції, знижує симпатичну стимуляцію, знижує рівень холестерину, підвищує толерантність до фізичних навантажень, зменшує тривожність і підвищує максимальну працездатність людини.2

Мета Міжнародного Дня Йоги

Міжнародний день йоги має за мету привернення уваги людства до цієї практики, залучення до занять йогою заради всесвітнього добробуту, підвищення обізнаності щодо йоги.

Міжнародний день йоги має на меті сприяти підвищенню обізнаності в усьому світі про численні переваги практики йоги. Пропозиція про встановлення цього дня була внесена Індією і отримала підтримку рекордної кількості держав-членів – 175. Прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді підкреслив значення йоги під час 69-ї сесії Генеральної Асамблеї, наголосивши на її ролі в об’єднанні розуму і тіла, думки і дії, а також на її цілісному внеску в здоров’я і благополуччя. Він заявив:

«Йога – це безцінний дар нашої давньої традиції. Йога втілює єдність розуму і тіла, думки і дії… цілісний підхід, [який] є цінним для нашого здоров’я і нашого благополуччя. Йога – це не просто фізичні вправи; це спосіб відкрити для себе відчуття єдності з собою, світом і природою».

Нарендра Моді

Резолюція підкреслює важливість вибору більш здорового способу життя для окремих осіб і громад. Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) також закликала держави-члени сприяти фізичній активності, яка має вирішальне значення для профілактики неінфекційних захворювань, таких як серцево-судинні захворювання, рак і діабет. Фізична бездіяльність є однією з головних причин смерті в усьому світі.

Однак йога – це не просто фізичні вправи. Відомий практик йоги Б. К. С. Айенгар описав її як засіб виховання збалансованого ставлення до повсякденного життя та підвищення здатності ефективно виконувати дії.

Відзначаючи Міжнародний день йоги, ми визнаємо величезні переваги цієї древньої практики та її роль у зміцненні здоров’я і благополуччя на планеті.

Для народної медицини настали захоплюючі часи. Глобальний центр народної медицини ВООЗ (GCTM) стрімко розвивається в Джамнагарі, Індія. Під час головування Індії в G20 ВООЗ та Індія провела перший в історії Глобальний саміт з народної медицини в Гандінагарі, Індія, 17-18 серпня 2023 року. Саміт під назвою «На шляху до здоров’я й добробуту для всіх» підкреслює зростаюче значення традиційної медицини, в тому числі йоги. Він зосереджений на науково обґрунтованій традиційній медицині для здоров’я й добробуту людей і планети.2

Як провести цей день?

До 21 червня організовують масштабні йога-сесії, фестивалі та лекції. Чудовий день, щоб познайомитися з йогою та почати тренування.

Давайте всі разом візьмемо на себе зобов’язання регулярно практикувати йогу в цей Міжнародний день йоги, щоб створити майбутнє, в якому кожен буде здоровішим, щасливішим і вільним від стресу. Головне – під мирним небом!

Коли будемо відзначати Міжнародний День Йоги?

РікДатаДень
202421 червняП’ятниця
202521 червняСубота
202621 червняНеділя
202721 червняПонеділок
202821 червняСереда

Читайте також: Йога для початківців

йога для початківців
  1. https://www.un.org/en/observances/yoga-day []
  2. https://www.who.int/southeastasia/news/detail/21-06-2023-international-day-of-yoga [] []
Copy link