Коти завжди були поруч, вони є об’єктом любові, захоплення та дослідження для людства. Ці загадкові і незалежні тварини супроводжують нас вже тисячі років, будучи одночасно символами елегантності, мудрості та таємничості. Хоча багато хто вважає себе знавцями котячої натури, ці маленькі хижаки все ще зберігають безліч таємниць. Давайте розглянемо найбільш цікаві факти про котів.
- Коти чудово вміють залізати на високі гілки дерев, проте зовсім не можуть повернутися з висоти на землю вниз головою. Це пов’язано із будовою їхніх кігтів, які загорнуті трохи всередину. Таким чином котам незручно чіплятися за кору, тому вони злазять з дерев задом, або ж кличуть на допомогу рятувальників із драбиною. 😆
- У космос відправляли не тільки собак Білку та Стрілку, а й французьку кішку Фелісет. У 1963 році пухнаста улюблениця піднялася на висоту 210 кілометрів над верхнім шаром Землі. Кішка перебувала у космосі всього близько 15 хвилин, але ця подія зробила її національною героїнею Франції.
- Пращури сучасних котів полювали на невелику здобич, на відміну від собачих прабатьків. Саме тому наші улюбленці на сьогодні їдять зовсім небагато, маленькими порціями, а інколи навіть залишають трохи корму у мисочці. Такий раціон – часті, але не насичені прийоми їжі, є наслідком способу життя котячих предків.
- Коти полюють заради самого процесу. У 80% випадків домашні хижаки навіть не планують частуватися здобиччю. Вчені університету Джорджії провели дослід, результатом якого стало встановлення того, що лише у 28% випадків коти з’їдають жертву, яку зловили. Інша здобич використовується у якості іграшки або ж є даром господарю.
- Кішки не гострять свої кігті, а позначають свою територію, вибираючи предмети для залишення своїх міток. У давні часи дикі коти робили це майже на всіх доступних поверхнях. Зараз домашні коти обирають шпалери або ніжки диванів. Ось чому багато іграшок, придбаних господарями для “заточування” кігтів, залишаються без уваги. Навіть коти без кігтів будуть шукати своє улюблене місце для цього. Цікаво, що в природі кішка без пазурів не вижила б довго.
- Кішки мають великі очі, що анатомічно обґрунтовується потребою у нічному полюванні. Тварини охоплюють зором велику ділянку місцевості, але при близькому фокусуванні погляду майже нічого не бачать. Ось чому інколи власники улюбленців дивуються, що коти не бачать шматочки їжі просто перед носом. Більшість домашніх котів – далекозорі.
- Коти мають потужний нічний зір і можуть бачити при рівні світла, що становить лише одну шосту від рівня, необхідного для людського зору.
- Вчені та археологи дослідили залишки котів, знайдені у Китаї, та визначили їхній приблизний вік – 5300 років. Раціон однієї з кішок, згідно з дослідженням, був набагато різноманітніший за спосіб харчування іншої, що може говорити про існування домашніх котів навіть раніше за загальноприйняту епоху.
- Ці домашні тварини ніколи не були хатніми у загальноприйнятому значенні цього слова. Вважають, що коти перебували із людиною у взаємовигідних відносинах. Таким чином вони зберігали свою незалежність та не мали браку у їжі та домівці. Люди ж, як і зараз, заводили домашніх улюбленців заради знищення шкідників.
- Коти рідко спілкуються між собою нявканням. Такий спосіб ведення переговорів призначений лише для людини. Чим частіше власник тварини буде розмовляти з нею, тим більше кішка буде відповідати. Коти також здатні змінювати інтонації голосу: часто можна почути примхливі, вимогливі, незадоволені або ж лагідні відтінки у нявканні кота.
- Кішки мають на 24 кістки більше за людину. Для них характерний гнучкий та еластичний скелет. Вони можуть проникнути у будь-яке вузьке місце – простір під диваном, лаз у паркані. Це, а також зазвичай м’яке приземлення з великої висоти – результат відсутності ключиць.
- Найдавнішими пращурами сучасних домашніх котів є міациди, що жили близько 40 мільйонів років тому. Ці малі тварини жили на деревах та відрізнялися спритністю та хитрістю. Перші звичні нам представники котячих з’явилися лише 12 мільйонів років тому.
- Наукова назва домашнього кота – Felis catus.
- Всупереч поширеній думці, коти не є м’ясоїдними тваринами. Їм потрібні деякі поживні речовини (наприклад, таурин), які можна знайти лише в продуктах тваринного походження, але їм також потрібна рослинна їжа для інших основних поживних речовин.
- Домашні коти здатні розвивати швидкість близько 48 км/год.
- Існує понад 100 порід кішок, визнаних різними котячими асоціаціями по всьому світу.
- Коти витрачають на сон в середньому 15 годин на день і навіть можуть спати до 20 годин на день!
- Кішки ненавидять запах цитрусових.
Це пов’язано з тим, що в шкірці цитрусових містяться ефірні олії, що так неприємні для кішок. Їх використовують для створення засобів, що відбивають бажання «ходити у туалет» у певних місцях або точити кігтики. Для відлякування хвостатих підійдуть апельсини, лимони, мандарини, грейпфрути.
Але слід пам’ятати, що небажана поведінка не виникає просто так. - Жодна кішка не забруднює підлогу і не псує меблі з помсти, образи чи шкідливості, як це іноді думають, — у неї є на це серйозні причини, які криються в психології тварини, і в них треба розібратися.
- Щоб розвінчати міф про чорну кішку є свято Міжнародний день чорного кота.
- Є дані, які свідчать про те, що просте погладжування кота може знизити кров’яний тиск і знизити рівень стресу.
Читайте нашу статтю: Цікаві факти про левів
Коти — захоплюючі істоти з багатьма унікальними рисами та характеристиками. Їх незалежний характер і дивакуватість характеру роблять їх улюбленими домашніми тваринами в усьому світі.
Більше цікавих фактів на нашій «Планеті фактів» в Телеграмі. Приєднуйтесь!
Підписуйтесь на розсилку "Цікаві статті"
Кожної пʼятниці ми надсилатимемо вам нові цікаві статті за тиждень у вашу поштову скриньку. Відписатися можна будь-коли. Наш контент на 100% безплатний.