Цитати про життя

Цитати про життя

Життя — це дивовижна пригода, якою варто насолоджуватися на повну кожного дня. Проте нерідко буває так, що ми не відчуваємо бажання прожити день, щойно розплющивши очі, і іноді нам потрібен невеликий поштовх, щоб нагадати собі, що життя — це дорогоцінний подарунок. Жартівливий вислів відомої людини або слова заохочення від успішного підприємця про те, що потрібно робити все можливе, можуть підняти нам настрій. У ці часи цитата про життя може бути саме тим, що нам потрібно.

Нехай ці 163 (періодично доповнюється) мотиваційних цитати про життя стануть для вас маленьким поштовхом у ті моменти, коли вам це буде потрібно. Збережіть ці цитати про життя на своєму телефоні або комп’ютері й перечитуйте їх щоразу, коли вам знадобиться швидка доза підбадьорення.

Цитати про життя

1. “Зберігайте спокій та продовжуйте” – Вінстон Черчилль

Keep Calm and Carry On (“Зберігайте спокій і продовжуйте”) – мотиваційний плакат, випущений урядом Сполученого Королівства в 1939 році в рамках підготовки до Другої світової війни. Плакат мав на меті підняти моральний дух британської громадськості, якій загрожували широко прогнозовані масові повітряні атаки на великі міста.

2. “Хто не жив посеред бурі, той ціни не знає силі.” – Леся Українка

Леся Українка — видатна українська поетеса, письменниця і перекладачка, відома своєю поезією та драматургією.

3. “Якщо ти за все життя не посадив жодного дерева – плати за чисте повітря.” – Олександр Довженко

Олександр Довженко — видатний український режисер і письменник, один із піонерів українського кінематографа.

4. “Можуть бути люди, які мають більше таланту, але не може бути виправданням, що вони старанніше, ніж ви.” – Дерек Джетер

Дерек Сандерсон Джетер — колишній американський професійний бейсбольний гравець, бізнесмен і бейсбольний керівник.

5. “Щастя — це відчуття того, що сила зростає, що опір долається” – Фрідріх Ніцше

Фрідріх Вільгельм Ніцше — німецький філософ, психолог і класичний філолог, представник ірраціоналізму.

6. “Життя — це квітка, медом якої є любов” – Віктор Гюго

Віктор Марі Гюго — відома постать у світі французької літератури, який виступав як романіст, драматург, поет і публіцист.

7. “Лиш мати вміє жити, аби світитися, немов зоря.” – Василь Стус

Василь Стус — український поет, перекладач і активіст прав людини, символ опору проти радянського режиму.

8. “Я насолоджуюся життям, коли щось відбувається. Мені байдуже, чи це хороші речі, чи погані. Це означає, що ти живий.” – Джоан Ріверз

Джоан Ріверз — американська гумористка, актриса, сценаристка, продюсерка та телеведуча.

9. “Життя важке, але воно ще важче, коли ти дурний.” – Джон Вейн

Джон Вейн — американський актор, якого називали “королем вестерну”. Лауреат премій “Оскар” і “Золотий глобус”.

10. “Ви живете лише раз, але якщо ви робите це правильно, одного разу достатньо.” – Мей Вест

Мей Вест — американська кіноактриса, письменниця і співачка. Мей Вест відома неоднозначними пікантними висловлюваннями, які стали крилатими фразами американського кіно, наприклад: “Це у тебе в кишені пістолет, чи ти так радий мене бачити?”, “Важливі не чоловіки в твоєму житті, а життя в твоїх чоловіках.”

11. “Коли ви подорослішаєте, ви виявите, що у вас є дві руки: одна для того, щоб допомагати собі, а інша — щоб допомагати іншим.” – Одрі Гепберн

Одрі Гепберн — британська акторка, модель, танцюристка, акторка та благодійниця англійського й нідерландського походження.

12. “Ви ніколи не навчитеся чомусь, тільки слухаючи самих себе.” – Джордж Клуні

Джордж Клуні — американський актор, режисер, продюсер та сценарист. У велике кіно потрапив завдяки серіалу «Швидка допомога»

13. “Я люблю критику. Вона робить тебе сильнішим.” – Леброн Джеймс

Леброн Джеймс— американський професійний баскетболіст, який в НБА грає за команду «Лос-Анджелес Лейкерс». Вважається одним із найкращих баскетболістів сучасності.

14. “Коли ми прагнемо стати кращими, ніж ми є, все навколо нас теж стає кращим.” – Пауло Коельо

Пауло Коельо — бразильський письменник, відомий своїм бестселером “Алхімік”, що здобув світову славу завдяки своїм філософським романам з глибокими життєвими мудростями.

15. “Світ ловив мене, та не спіймав” – Григорій Сковорода

Григорій Сковорода — видатний український філософ, поет і композитор епохи Просвітництва.

16. “Ви не повинні втрачати віру в людство. Людство — це океан; якщо кілька крапель океану брудні, океан не стає брудним.” – Магатма Ґанді

Магатма Ґанді — індійський політичний і духовний лідер, який очолив рух за незалежність Індії від британської імперії, відомий своєю філософією ненасильства та громадянської непокори.

17. “Іноді ти не можеш побачити себе чітко, поки не подивишся на себе очима інших.” – Еллен Дедженерес

Еллен Дедженерес — американська комедіантка, телеведуча, актриса та письменниця, яка найбільше відома завдяки своєму ток-шоу “The Ellen DeGeneres Show”.

18. “А секунди летять. Отак можна вмерти й нічого не встигнути. Встигаєш тільки втомитися.” – Ліна Костенко

Ліна Костенко — видатна українська поетеса та письменниця, представниця шістдесятників, авторка твору “Маруся Чурай”.

19. “Не плач, бо все скінчилося, посміхайся, бо це сталося.” – Доктор Сьюз

Доктор Сьюз — псевдонім Теодора Сьюза Гейзела, американського письменника та карикатуриста, знаменитого своїми дитячими книгами з вигадливими персонажами, римованим текстом та унікальним стилем ілюстрацій.

20. “На світі той намудріший, хто найдужче любить життя.” – Василь Симоненко

Василь Симоненко — український поет, журналіст, шістдесятник, відомий своїми ліричними та громадянськими віршами.

21. “Ви не можете контролювати все, що з вами відбувається; ви можете контролювати лише те, як ви реагуєте на те, що відбувається. У вашій реакції — ваша сила.”

22. “Неосмислене життя не варте того, щоб його прожити” – Сократ

Сократ — давньогрецький філософ, один із засновників західної філософії, відомий своєю методою діалогу в пошуку істини та знання, і якого часто згадують через його учня Платона.

21. “У житті ви зустрінете два типи людей: тих, хто будує вас, і тих, хто вас руйнує. Але врешті-решт ти будеш вдячний їм обом.”

22. “Протягом життя люди будуть злити вас, не поважати вас і ставитися до вас погано. Нехай Бог розбирається з тим, що вони роблять, тому що ненависть у вашому серці поглине і вас.” – Вілл Сміт

Вілл Сміт — американський актор, продюсер та репер, який став відомим у 1990-х завдяки головній ролі у телевізійному серіалі “Принц з Беверлі-Гіллз” і з того часу знявся у багатьох касових фільмах, таких як “Люди в чорному” та “Я – легенда”.

23. “Багато людей здаються якраз перед тим, як у них щось вийде. Ніколи не знаєш, яка перешкода стане останньою.” – Чак Норріс

Чак Норріс — американський актор, майстер бойових мистецтв і культова фігура поп-культури, який здобув славу завдяки своїм ролям у бойовиках та телесеріалі “Техаський рейнджер”.

24. “Здоров’я — це найбільший дар, задоволеність — найбільше багатство, вірність — найкращі стосунки.” – Будда

Будда, також відомий як Сіддгартха Гаутама — духовний учитель з давньої Індії, засновник буддизму, який навчав шляху до просвітлення через медитацію і відмову від бажань.

25. “Мрія дає нуль, якщо її не зробити життям.” – Григорій Тютюнник

Григорій Тютюнник — український письменник, відомий своїми новелами та оповіданнями.

26. “Занадто багато з нас не живуть своїми мріями, тому що живуть своїми страхами.” – Лес Браун

Лес Браун — американський мотиваційний оратор та автор, відомий своїми надихаючими промовами та книгами з особистісного росту та успіху.

27. “Життя подібне до монети. Ви можете витратити його як завгодно, але лише один раз.” – Ліліан Діксон

Ліліан Діксон була місіонеркою з США, яка відома завдяки своїй праці з дітьми-сиротами та заснування численних домів для сиріт, шкіл та лікарень по всьому Тайваню в середині 20-го століття.

28. “Щоб жить – ні в кого права не питаюсь. Щоб жить – я всі кайдани розірву” – Павло Тичина

Павло Тичина — видатний український поет, перекладач, літературний і громадський діяч, автор збірки “Соняшні кларнети”.

29. “Найкраща частина життя хорошої людини — це її маленькі безіменні, необтяжливі вчинки доброти й любові.” – Вільям Вордсворт

Вільям Вордсворт — один з найвидатніших англійських поетів, який спільно з Семюелом Тейлором Колріджем заснував романтичний рух в англійській літературі.

30. “Співай так, ніби ніхто не слухає, кохай так, ніби тобі ніколи не було боляче, танцюй так, ніби ніхто не дивиться, і живи так, ніби це рай на землі” – За різними джерелами

31. “Якщо хочеш веселку, мусиш змиритися з дощем.” – Доллі Партон

Доллі Партон — американська кантрі-співачка, композитор, музикант, актриса та філантроп, яка відома такими хітами, як “Jolene” і “I Will Always Love You”.

32. “Я думаю, що якщо ви живете в чорно-білому світі, ви будете дуже страждати. Я була такою. Але я більше в це не вірю.” – Бредлі Купер

Бредлі Купер — американський актор, режисер і продюсер, відомий своїми ролями у фільмах, таких як “Мій хлопець – псих”, “Американський снайпер”, “Зірка народилася”.

33. “Цікавість до життя в усіх його аспектах, я думаю, все ще залишається секретом великих творчих людей” – Лео Бернетт

Лео Бернетт — відомий американський рекламіст, який заснував одне з найбільших рекламних агентств у світі.

34. “Будь щасливий у цю мить. Ця мить — твоє життя.” – Омар Хайям

Омар Хайям — перський поет, математик, астроном і філософ 11-12 століть, найвідоміший за свої рубаї — чотиривірші, які згодом були зібрані у книгу “Рубайят Омара Хайяма”.

35. “Людина лише тоді по-справжньому дорожить життям, коли в неї є щось несумірно дорожче за власне життя.” – Василь Сухомлинський

Василь Сухомлинський — український педагог і письменник, автор багатьох праць про освіту і виховання дітей.

36. “Продовжуйте посміхатися, тому що життя — прекрасна річ, і в ньому так багато приводів для посмішки.” – Мерилін Монро

Мерилін Монро — американська актриса, співачка та секс-символ 1950-х років, відома своїми ролями у фільмах, таких як “Джентльмени віддають перевагу білявкам” та “Як вийти заміж за мільйонера”.

Мерилін Монро

37. “Живіть кожну секунду, не вагаючись.” – Елтон Джон

Елтон Джон — британський співак, композитор і піаніст, одна з найбільш визначних фігур в сучасній музиці, відомий своїми барвистими виступами, численними хітами, такими як “Rocket Man”, “Tiny Dancer”, “Your Song”.

Елтон Джон

38. “Хто не був високо, той зроду не збагне, як страшно впасти.” – Леся Українка

Леся Українка — видатна українська поетеса, письменниця і перекладачка, відома своєю поезією та драматургією.

39. “Можливо, це і є життя… підморгування очей, підморгування зірок” – Джек Керуак

Джек Керуак — культовий американський письменник, поет, есеїст.

Джек Керуак

40. “Якби життя було передбачуваним, воно перестало б бути життям і було б позбавлене смаку” – Елеонора Рузвельт

Елеонора Рузвельт — видатна американська політична фігура, дипломат та активістка, дружина 32-го президента США Франкліна Д. Рузвельта, відома своєю підтримкою громадянських прав.

Елеонора Рузвельт

41. “Кожен страйк наближає мене до наступного хоум-рану.” – Бейб Рут

Бейб Рут — один з найвеличніших бейсболістів в історії, який грав у головному лізі бейсболу в США у 1910-1930-х роках.

Бейб Рут

42. “Роби все хороше, що можеш, для всіх людей, що можеш, всіма способами, що можеш, так довго, як можеш.” – Гілларі Клінтон (натхненна цитатою Джона Веслі)

Гілларі Клінтон — американська політична діячка, яка була першою леді США (1993—2001) та державним секретарем США за президентства Барака Обами.

Гілларі Клінтон

43. “Життя не вимагає, щоб ми були найкращими, лише щоб ми намагалися робити все, що в наших силах” – Г. Джексон Браун молодший

Г. Джексон Браун молодший — американський письменник, найбільш відомий своїм бестселером “Life’s Little Instruction Book”, який містить прості, але глибокі поради та мудрості для повсякденного життя.

Г. Джексон Браун-молодший

44. “Життя схоже на їзду на велосипеді. Щоб утримати рівновагу, ви повинні постійно рухатися.” – Альберт Ейнштейн


Альберт Ейнштейн — теоретичний фізик, один із найвидатніших науковців 20-го століття, чия теорія відносності радикально змінила розуміння часу, простору та гравітації.

Альберт Ейнштейн

45. “Чим більше людина медитує над добрими думками, тим кращим буде її світ і світ в цілому” – Конфуцій

Конфуцій — древній китайський мислитель і соціальний філософ, його вчення та філософія глибоко вплинули на китайську цивілізацію та Східну Азію.

Конфуцій

46. “Коли ви перестаєте мріяти, ви перестаєте жити.” – Малкольм Форбс

Малкольм Форбс — американський видавець журналу Forbes, відомий своїм екстравагантним стилем життя та багатими колекціями мистецтва.

Малкольм Форбс

47. “Весь секрет успішного життя полягає в тому, щоб з’ясувати, в чому полягає твоє призначення, а потім зробити це.” – Генрі Форд

Генрі Форд — засновник Ford Motor Company і піонер масового виробництва автомобілів, його інновації в області контейнерного виробництва дозволили зробити автомобіль доступним для широких мас.

Генрі Форд

48. “Життя справді складне, і єдиний у ньому підручник – досвід.” – Григорій Тютюнник

Григорій Тютюнник — український письменник, відомий своїми новелами та оповіданнями.

49. “Хороші друзі, хороші книги й спляча совість — ось ідеальне життя.” – Марк Твен

Марк Твен — псевдонім Семюеля Ленгхорна Клеменса, видатного американського письменника, гумориста та лектора, відомого своїми романами “Пригоди Тома Сойєра” та “Пригоди Гекльберрі Фінна”.

Марк Твен

50. “Життя не в тому, щоб чекати, коли закінчиться буря, а в тому, щоб навчитися танцювати під дощем” – Вівіан Ґрін

Вівіан Ґрін — американська R&B співачка, автор пісень і піаністка.

51. “Немає нічого більш почесного, ніж вдячне серце.” – Сенека

Сенека — відомий римський стоїк-філософ, драматург і політик, наставник імператора Нерона, який надав значний внесок у розвиток етики стоїцизму.

52. “Життя — це творення, а не отримання вигоди.” – Кевін Крузе


Кевін Крузе — американський історик, професор історії.

53. “Ніколи не пізно — ніколи не пізно почати спочатку, ніколи не пізно бути щасливим.” – Джейн Фонда

Джейн Сеймур Фонда — американська акторка, модель, письменниця, кінопродюсерка, громадська активістка і філантропка

54. “Перетворіть свої рани на мудрість.” – Опра Вінфрі


Опра Вінфрі – американська телеведуча, продюсерка, актриса та філантроп, відома своєю впливовою ток-шоу програмою “The Oprah Winfrey Show”.

55. “Ніколи не сприймайте життя серйозно. Ніхто все одно не виходить звідти живим.” – Анонім

56. “Людина — це найвеличніша з усіх істот. Людина — найнещасніша з усіх істот. Людина — найпідліша з усіх істот. Як тяжко з цих трьох рубрик вибирати першу для доведення прикладом.” – Іван Багряний


Іван Багряний — український письменник і політичний діяч, автор роману “Тигролови”.

57. “Сьогодні у вас залишилося 100% вашого життя” – Том Лендрі

Томас Уейд Лендрі — професійний тренер в американському футболі, гравець і ветеран Другої світової війни.

58. “У довгостроковій перспективі найгостріша зброя — це добрий і лагідний дух.” – Анна Франк

Анна Франк — авторка знаменитого щоденника, в якому вона документувала своє життя, переховуючись юною дівчинкою від нацистів у Амстердамі під час Другої світової війни.

59. “Життя нав’язує вам речі, які ви не можете контролювати, але у вас все ще є вибір, як ви збираєтеся пережити це.” – Селін Діон

Селін Діон — канадська співачка, одна з найбільш високооплачуваних музикантів сучасності.

60. “Ніхто з тих, хто коли-небудь віддавав все, що мав, не шкодував про це” – Джордж Халас

Джордж Халас – засновник, власник і тренер команди Чикаго Беарс в Національній футбольній лізі (NFL), відомий як “Папа Ведмідь”.

61. “Будь там, де ти є, інакше ти проґавиш своє життя.” – Будда

Будда, також відомий як Сіддгартха Гаутама — духовний учитель з давньої Індії, засновник буддизму, який навчав шляху до просвітлення через медитацію і відмову від бажань.

62. “Не зациклюйтеся на минулому, не мрійте про майбутнє, зосередьте розум на теперішньому моменті” – Будда

63. “Ваш імідж — це не ваш характер. Характер — це те, ким ви є як особистість.” – Дерек Джетер

Дерек Сандерсон Джетер — колишній американський професійний бейсбольний гравець, бізнесмен і бейсбольний керівник.

64. “Ти сам створюєш свій день. Ти сам твориш своє життя. Я свято вірю у свій метод: спочатку добряче пашеш, потім гарно відпочиваєш!” – Бред Пітт

Бред Пітт — відомий американський актор і продюсер, лауреат премій “Оскар” та “Золотий глобус”, відомий своїми ролями у таких фільмах як “Троя”, “Бійцівський клуб” і “Одного разу в Голлівуді”.

65. “За свою кар’єру я пропустив понад 9000 кидків. Я програв майже 300 ігор. 26 разів мені довіряли зробити переможний кидок і я промахувався. У своєму житті я зазнавав невдач знову, знову і знову. І саме тому я досягаю успіху.” – Майкл Джордан

Майкл Джордан — знаменитий американський баскетболіст, вважається одним з найкращих баскетболістів усіх часів, який виграв шість чемпіонатів NBA та зробив значний внесок у популяризацію баскетболу.

66. “Більшість життєвих невдач — це люди, які не усвідомлювали, наскільки вони були близькі до успіху, коли здавалися.” – Томас Едісон

Томас Едісон — відомий американський винахідник і підприємець, який запатентував тисячі винаходів, у тому числі фонограф та першу комерційно успішну лампочку з розжарюванням.

67. “Треба жити на повну котушку, адже життя коротке, а ми тут, щоб жити.” – Кейт Вінслет

Кейт Вінслет — британська акторка, знана своїми глибокими та емоційними ролями в таких фільмах, як “Титанік”, “Вічне сяйво чистого розуму”.

68. “Якщо ви не вперті, ви занадто рано відмовитеся від експериментів. А якщо ви не гнучкі, ви будете битися головою об стіну і не побачите іншого рішення проблеми, яку намагаєтеся вирішити.” – Джефф Безос

Джефф Безос — засновник компанії Amazon, один з найбагатших людей у світі, відомий своїми інвестиціями в космічну технологію через свою компанію Blue Origin.

69. “Наш вибір показує, ким ми є насправді, набагато більше, ніж наші здібності.” – Джоан Роулінг

Джоан Роулінг — британська письменниця, відома як автор серії фентезійних романів про Гаррі Поттера.

70. “Гадаю, насправді все зводиться до простого вибору. Займися життям або займися смертю.” – Втеча з Шоушенка

71. “Я вважаю, що кожне життя — це купа хороших і поганих речей. Хороші речі не завжди пом’якшують погані, але й погані речі не завжди псують хороші.” – Доктор Хто

“Доктор Хто” – британський науково-фантастичний телесеріал про вигаданого вічного мандрівника в часі, який подорожує у своєму космічному кораблі, що ззовні схожий на телефонну будку.

72. “Живи так, ніби завтра помреш. Вчися так, ніби ти будеш жити вічно.” – Магатма Ґанді

Магатма Ґанді — індійський політичний і духовний лідер, який очолив рух за незалежність Індії від британської імперії, відомий своєю філософією ненасильства та громадянської непокори.

73. “Ви не можете ні на що покласти межу. Чим більше ви мрієте, тим далі ви потрапляєте.” – Майкл Фелпс

Майкл Фелпс — американський плавець, який вважається найвидатнішим олімпійським спортсменом всіх часів, з рекордною кількістю золотих медалей на Олімпійських іграх.

74. “Гроші та успіх не змінюють людей, вони лише посилюють те, що вже є.” – Вілл Сміт

Вілл Сміт — американський актор, продюсер та репер, який став відомим у 1990-х завдяки головній ролі у телевізійному серіалі “Принц з Беверлі-Гіллз” і з того часу знявся у багатьох касових фільмах, таких як “Люди в чорному” та “Я – легенда”.

75. “Життя — це не проблема, яку потрібно вирішити, а реальність, яку потрібно пережити.” – Сорен К’єркегор

Сорен К’єркегор — данський філософ і теолог, основоположник екзистенціалізму.

76. “У вас є мізки в голові. У вас є ноги у вашому взутті. Ти можеш спрямувати себе в будь-якому напрямку, який вибереш.” – Доктор Сьюз

Доктор Сьюз — псевдонім Теодора Сьюза Гейзела, американського письменника та карикатуриста, знаменитого своїми дитячими книгами з вигадливими персонажами, римованим текстом та унікальним стилем ілюстрацій.

77. “Щастя схоже на метелика; чим більше ви будете за ним ганятися, тим більше воно буде вислизати від вас, але якщо ви переключите свою увагу на інші речі, воно прилетить і м’яко сяде вам на плече” – Генрі Девід Торо

Генрі Девід Торо — американський письменник, поет та філософ XIX століття, відомий своїм твором “Walden”, в якому він роздумує про просте життя, близьке до природи.

78. “Не дозволяйте своєму минулому або теперішньому стану контролювати вас. Це лише процес, через який ви проходите, щоб перейти на наступний рівень.” – Т.Д. Джейкс

Т.Д. Джейкс — відомий американський пастор, письменник і кінопродюсер.

79. “Життя є таким, яким ми його робимо, завжди було, є і буде.” – Бабуся Мозес

Бабуся Мозес, відома як Грандма Мозес, була американською художницею, яка стала відомою завдяки своїм ідилічним і ностальгійним зображенням американського сільського життя.

80. “Різні люди, різні переконання, різні прагнення, різні надії, різні мрії.” – Джиммі Картер

Джиммі Картер — президент Сполучених Штатів Америки з 1977 до 1981 року, лауреат Нобелівської премії миру/

81. “Я вірю, що в житті немає нічого неважливого, кожна мить може стати початком.” – Джон Маклауд

82. “Не буває помилок, бувають лише можливості.” – Тіна Фей

Елізабет Стаматіна Фей — американська акторка, кіно- та телепродюсерка, письменниця та феміністка.

83. “У житті є щось більше, ніж баскетбол. Найважливіше — це ваша сім’я, піклування один про одного і любов, незважаючи ні на що.” – Стівен Каррі

Стівен Каррі — американський професійний баскетболіст, гравець НБА.

84. “Щаслива та людина, яка може заробляти на життя своїм хобі.” – Бернард Шоу

Бернард Шоу — ірландський драматург, критик, публіцист та політичний активіст.

85. “Жах не в тому, що щось зміниться, — жах у тому, що все може залишитися так само.” – Ліна Костенко

Ліна Костенко — видатна українська поетеса та письменниця, представниця шістдесятників, авторка твору “Маруся Чурай”.

86. “Не те, як довго, а те, як добре ти прожив — ось що головне” – Сенека

Сенека — відомий римський стоїк-філософ, драматург і політик, наставник імператора Нерона, який надав значний внесок у розвиток етики стоїцизму.

87. “Головний урок життя, крихітко — ніколи нікого і нічого не боятися.” – Френк Сінатра

Френк Сінатра — американський актор і співак. Славився романтичним стилем виконання пісень.

88. “Життя — це послідовність уроків, які треба прожити, щоб їх зрозуміти.” – Хелен Келлер

Хелен Келлер — американська письменниця, політична активістка, громадська діячка і викладачка.

89. “Ідентичність — це в’язниця, з якої ви ніколи не зможете втекти. Є спосіб спокутувати своє минуле — треба не тікати від нього, а спробувати зрозуміти його і використати як основу для зростання.” – Jay-Z

Jay-Z — американський репер, автор пісень, виконавчий продюсер і підприємець.

90. “Коли ми робимо все, що можемо, ми ніколи не знаємо, яке диво відбувається в нашому житті або в житті іншого.” – Хелен Келлер

Хелен Келлер — американська письменниця, політична активістка, громадська діячка і викладачка.

91. “Як тільки ви зрозумієте, хто ви й що ви любите в собі, я думаю, все стане на свої місця.” – Дженніфер Еністон

Дженніфер Еністон — американська акторка, продюсерка, та режисерка грецького походження. Виконавиця ролі Рейчел Ґрін у культовому телесеріалі «Друзі».

92. “Футбол схожий на життя, він вимагає наполегливості, самозречення, важкої праці, самовіддачі та поваги до авторитетів.” – Вінс Ломбарді

Вінс Ломбарді — один з найкращих тренерів в історії американського футболу.

93. “Ти приймеш знов життя і так захочеш жити, його пізнавши глибоко, до дна” – Олена Теліга

Олена Теліга — українська поетеса, публіцистка та член ОУН, відома своєю трагічною долею та патріотичною творчістю.

94. “Найздоровіша реакція на життя — це радість.” – Діпак Чопра

Діпак Чопра — американський лікар і письменник індійського походження, який написав багато книг про духовність і нетрадиційну медицину.

95. “Життя було б трагічним, якби не було смішним.” – Стівен Гокінг

Стівен Гокінг — англійський фізик-теоретик, відомий своїми дослідженнями чорних дір та популяризації наукових знань

96. “Щохвилини, коли ти не вчишся, я вважаю, що ти помер” – Джек Ніколсон

Джек Ніколсон вважається одним із найвеличніших акторів в історії кіно. Він був номінований на премію «Оскар» рекордні 12 разів, ставши переможцем тричі.

97. “Кожна людина – це світ, який із ним народжується і з ним вмирає.” – Тарас Шевченко

Тарас Шевченко — видатний український поет, художник і політичний діяч, національний герой України.

98. “Найбільша насолода в житті — це любов.” – Евріпід

Евріпід — давньогрецький поет-драматург, молодший серед трьох великих афінських трагіків — Есхіла та Софокла.

99. “Потрібно 20 років, щоб створити репутацію, і п’ять хвилин, щоб її зруйнувати. Якщо ви подумаєте про це, ви будете робити все по-іншому.” – Уоррен Баффет

Уоррен Баффет — американський інвестор, філантроп, статки якого сягнули понад 101 млрд дол. США

100. “Життя ніколи не буває легким. Є робота, яку потрібно виконати, і зобов’язання, які потрібно виконати — зобов’язання перед правдою, справедливістю і свободою.” – Джон Ф. Кеннеді

Джон Ф. Кеннеді — американський політик, військовий ірландського походження, 35-й президент Сполучених Штатів.

101. “Ви обираєте життя, яким живете. Якщо воно вам не подобається, ви повинні його змінити, бо ніхто інший не зробить цього за вас.” – Кім Кійосакі

Кім Кійосакі – письменниця, підприємниця.

102. “Життя — це те, що відбувається, коли ти зайнятий іншими планами.” – Джон Леннон

Джон Леннон — британський рок-музикант, співак, композитор, художник, письменник. Засновник й учасник гурту «The Beatles», один із найвпливовіших музикантів XX століття.

103. “У міру того, як мої знання про речі зростали, я все більше і більше відчувала захоплення від світу, в якому я перебуваю.” – Хелен Келлер

Хелен Келлер — американська письменниця, політична активістка, громадська діячка і викладачка.

104. “Ваша робота займатиме значну частину вашого життя, і єдиний спосіб бути по-справжньому задоволеним — це робити те, що ви вважаєте великою справою. А єдиний спосіб виконувати роботу добре — це любити те, що ви робите. Якщо ви ще не знайшли її, продовжуйте шукати. Не зупиняйтеся на досягнутому. Як і у випадку з усіма справами серця, ви зрозумієте, коли знайдете її.” – Стів Джобс

Стів Джобс — підприємець, бізнесмен і винахідник. Засновник корпорації Apple.

105. “Життя насправді просте, але люди наполягають на тому, щоб зробити його складним.” – Конфуцій

Конфуцій — древній китайський мислитель і соціальний філософ, його вчення та філософія глибоко вплинули на китайську цивілізацію та Східну Азію.

Конфуцій

106. “Вас не визначає ваше минуле; ви підготовлені ним. Ви сильніші, досвідченіші та впевненіші в собі.” – Джоел Остін

Джоел Остін — американський пастор, телеєвангеліст і письменник.

107. “Живіть на сонці, плавайте в морі, пийте дике повітря.” – Ральф Волдо Емерсон

Ральф Волдо Емерсон — американський есеїст, поет і філософ, один з найвидатніших мислителів і письменників США.

108. “Не обмежуйте себе. Багато людей обмежують себе тим, що, на їхню думку, вони можуть зробити. Ви можете зайти настільки далеко, наскільки дозволяє ваш розум. Пам’ятайте, у все що ви вірите, ви можете досягти.” – Мері Кей Еш

Мері Кей Еш — американська підприємниця і засновниця компанії Mary Kay Cosmetics.

109. “Якщо ми не змінюємося, ми не розвиваємося. Якщо ми не розвиваємося, ми не живемо по-справжньому” – Гейл Шихі

Гейл Шихі — американська письменниця, журналістка та викладач.

110. “Неможливо жити, не зазнаючи в чомусь невдачі, якщо тільки ви не живете настільки обережно, що з таким же успіхом могли б не жити взагалі — в цьому випадку ви зазнаєте невдачі за замовчуванням.” – Анонім

111. “Мета нашого життя — бути щасливими.” – Далай-лама

Далай-лама — духовний лідер і наставник у тібетському буддизмі.

112. “Коли очевидно, що цілі не можуть бути досягнуті, не коригуйте цілі, а коригуйте кроки дій.” – Конфуцій

Конфуцій — древній китайський мислитель і соціальний філософ, його вчення та філософія глибоко вплинули на китайську цивілізацію та Східну Азію.

Конфуцій

113. “Коли зачиняються одні двері, відчиняються інші; але ми часто так довго і з жалем дивимося на зачинені двері, що не бачимо тих, що відчинилися перед нами.” – Александр Грем Белл

Александр Грем Белл — вчений і винахідник телефону, запатентував його в 1876, пізніше експериментував з фонографом.

114. “Якщо ви проживете достатньо довго, ви наробите помилок. Але якщо ви будете вчитися на них, ви станете кращою людиною.” – Білл Клінтон

Білл Клінтон – 42-й президент Сполучених Штатів Америки, з 1993 до 2001 року.

115. “Якщо ви можете робити те, що у вас виходить найкраще, і бути щасливим, ви просунулися в житті далі, ніж більшість людей.” – Леонардо Ді Капріо

Леонардо Ді Капріо — відомий американський актор та продюсер, знаний завдяки ролям у таких фільмах як “Титанік”, “Легенда Г’ю Гласса” та ін.

116. “У житті немає жалю, є лише уроки.” – Дженніфер Еністон

Дженніфер Еністон — американська акторка, продюсерка, та режисерка грецького походження. Виконавиця ролі Рейчел Ґрін у культовому телесеріалі «Друзі».

117. “Всі хочуть бути відомими, але ніхто не хоче працювати. Я живу цим. Ти наполегливо тренуєшся, щоб потім грати наполегливо. І врешті-решт це окупиться. Можливо, через рік, можливо, через 30 років.” – Кевін Гарт

Кевін Гарт – популярний американський комік та актор, який здобув славу завдяки своїм енергійним стендап-виступам та комедійним ролям у фільмах, таких як “Думай як чоловік” та “Джуманджі”.

118. “Не бійтеся зазнати невдачі. Це не кінець світу, і багато в чому це перший крок до того, щоб чогось навчитися і стати краще.” – Джон Хемм

Джон Хемм – американський актор, який став широко відомим завдяки ролі Дона Дрейпера у телесеріалі “Божевільні”, за яку отримав премію “Еммі”.

119. “Я вірю, що кожна людина має обмежену кількість ударів серця. Я не маю наміру витрачати жодного з них даремно.” – Ніл Армстронг

Ніл Армстронг — перша людина, яка ступила на Місяць, американський астронавт, який прославився своїми словами “Це малий крок для людини, але величезний стрибок для людства”.

120. “Я не вірю в щасливі кінці, але я вірю в щасливі подорожі, тому що, врешті-решт, ви або помрете в молодому віці, або проживете достатньо довго, щоб побачити, як помирають ваші друзі. Життя — жорстока штука.” – Джордж Клуні

Джордж Клуні — американський актор, режисер, продюсер та сценарист. У велике кіно потрапив завдяки серіалу «Швидка допомога»

121. “Найбільші благословення людства знаходяться всередині нас і в межах нашої досяжності. Мудра людина задовольняється своєю долею, якою б вона не була, не бажаючи того, чого не має.” – Сенека

Сенека – відомий римський стоїк-філософ, драматург і політик, наставник імператора Нерона, який надав значний внесок у розвиток етики стоїцизму.

122. “Секрет щастя — не в тому, щоб прагнути більшого, а в тому, щоб розвивати здатність насолоджуватися меншим” – Сократ

Сократ — давньогрецький філософ, один із засновників західної філософії, відомий своєю методою діалогу в пошуку істини та знання, і якого часто згадують через його учня Платона.

123. “Життя — це на десять відсотків те, що з вами відбувається, і на дев’яносто відсотків те, як ви на це реагуєте” – Чарльз Свіндолл

Чарльз Свіндолл — це відомий християнський пастор, автор та засновник радіопрограми “Insight for Living”, що виходить на багатьох радіостанціях по всьому світі.

124. “Є три речі, які ви можете зробити зі своїм життям: ви можете змарнувати його, ви можете витратити його або ви можете інвестувати його. Найкраще — це інвестувати його в те, що триватиме довше, ніж ваш час на Землі.” – Рік Уоррен

Рік Уоррен — американський євангельський пастор і письменник, відомий як автор бестселера “Цілеспрямоване життя”.

125. “Ви проходите через це життя лише один раз, ви не повернетесь на біс.” – Елвіс Преслі

Елвіс Преслі — американський співак і актор, відомий як “Король рок-н-ролу”.

126. “За божевільних, невдах, бунтарів, порушників спокою, круглих кілочків у квадратних отворах… за тих, хто бачить речі по-іншому — вони не люблять правил… Ви можете цитувати їх, не погоджуватися з ними, прославляти або паплюжити їх, але єдине, що ви не можете зробити — це ігнорувати їх, тому що вони змінюють речі… Вони штовхають людську расу вперед, і в той час, як дехто може вважати їх божевільними, ми бачимо в них геніїв…” – Стів Джобс

Стів Джобс — підприємець, бізнесмен і винахідник. Засновник корпорації Apple.

127. “У трьох словах я можу підсумувати все, що я дізнався про життя: воно триває.” – Роберт Фрост

Роберт Фрост — відомий американський поет, чиї роботи, відзначені чотирма Пулітцерівськими преміями за поезію, відображають теми природи, людського досвіду, та філософії.

128. “Ніколи не дозволяйте страху утримати вас від гри.” – Бейб Рут

Бейб Рут — один з найвеличніших бейсболістів в історії, який грав у головному лізі бейсболу в США у 1910-1930-х роках.

Бейб Рут

129. “Зробіть кожен день своїм шедевром” – Джон Вуден

Джон Вуден — відомий американський баскетбольний тренер, який прославився тим, що виграв 10 чемпіонатів за 12 років.

130. “Займися життям або займися смертю.” – Стівен Кінг

Стівен Кінг — відомий американський письменник, майстер жахів, фантастики, суспенсу, та фентезі, автор таких бестселерів, як “Воно”, “Мізері” та “Втеча з Шоушенка”.

131. “Якщо ви проведете все життя в очікуванні бурі, ви ніколи не будете насолоджуватися сонячним світлом.” – Морріс Вест

Морріс Вест — австралійський письменник, відомий своїми творами, які часто досліджують релігію, мораль та політику, зокрема романами “Адвокат диявола” і “Шукачі перлів”.

132. “Кожна мить — це новий початок.” – Т.С. Еліот

Т.С. Еліот — англо-американський поет, драматург та літературний критик, одна з ключових фігур модернізму, відзначений Нобелівською премією з літератури.

133. “Візьміть одну ідею. Зробіть цю ідею своїм життям — думайте про неї, мрійте про неї, живіть цією ідеєю. Нехай мозок, м’язи, нерви, кожна частина вашого тіла будуть наповнені цією ідеєю, а всі інші ідеї залиште в спокої. Це шлях до успіху.” – Свамі Вівекананда

Свамі Вівекананда — індійський монах і філософ, ключова фігура у введенні індійських філософій веданти та йоги.

134. “Життя — це мрія для мудрого, гра для дурня, комедія для багатого, трагедія для бідного.” – Шолом-Алейхем

Шолом-Алейхем — видатний єврейський письменник і гуморист.

135. “Для того, щоб писати про життя, спочатку треба його прожити.” – Ернест Хемінгуей

Ернест Хемінгуей — американський письменник та журналіст, Нобелівський лауреат, автор таких класичних творів, як “Старий і море”, “Прощавай, зброє!” та “По кому подзвін”.

136. “Якщо ви любите життя, не витрачайте час даремно, бо час — це те, з чого складається життя.” – Брюс Лі

Брюс Лі — іконічний китайсько-американський актор, майстер бойових мистецтв та культова фігура у світі кіно.

137. “Я навчився шукати своє щастя, обмежуючи свої бажання, а не намагаючись їх задовольнити” – Джон Стюарт Мілль

Джон Стюарт Мілль — британський філософ, економіст і цивільний службовець, відомий своїми внесками в лібералізм, автор значних творів, як “Про свободу” та “Утилітаризм”.

138. “Моя місія в житті — не просто вижити, а процвітати; і робити це з пристрастю, співчуттям, гумором і певним стилем” – Майя Енджелоу

Мая Енджелоу – американська письменниця і поетеса.

139. “Ми повинні пам’ятати, що так само, як позитивний погляд на життя може сприяти зміцненню здоров’я, так само і щоденні добрі вчинки можуть бути корисними.” – Гілларі Клінтон

Гілларі Клінтон — американська політична діячка, яка була першою леді США (1993—2001) та державним секретарем США за президентства Барака Обами.

Гілларі Клінтон

140. “Чим більше ви хвалите і святкуєте своє життя, тим більше в ньому є чого святкувати.” – Опра Вінфрі


Опра Вінфрі — американська телеведуча, продюсерка, актриса та філантроп, відома своєю впливовою ток-шоу програмою “The Oprah Winfrey Show”.

141. “Найкращий спосіб передбачити своє майбутнє — створити його.” – Авраам Лінкольн

Авраам Лінкольн — шістнадцятий президент Сполучених Штатів, відомий за своє керівництво під час Громадянської війни та відміну рабства.

142. “Слідкуйте за своїми думками, вони стають словами. Слідкуйте за своїми словами, вони стають діями. Слідкуйте за своїми діями, вони стають звичками. Слідкуйте за своїми звичками, вони стають характером. Слідкуй за своїм характером, він стає твоєю долею” – Лао-Цзи

Лао-Цзи — давньокитайський філософ, засновник даосизму, традиційно вважається автором “Дао Де Цзін”.

143. “Моя мама завжди казала, що життя схоже на коробку цукерок. Ніколи не знаєш, що тобі дістанеться.” – Форрест Гамп

Форрест Гамп — вигаданий персонаж, головний герой однойменного роману Вінстона Грума та популярного фільму, в якому грає Том Хенкс.

144. “Не задовольняйся тим, що дає тобі життя; зроби його кращим і побудуй щось.” – Ештон Кутчер

Ештон Кутчер — американський актор та продюсер, відомий своїми ролями у фільмах “Де твоя тачка, чувак?” та “Без зобов’язань”.

145. “Живе той, хто не живе для себе, хто для других виборює життя.” – Василь Симоненко

Василь Симоненко — український поет, журналіст, шістдесятник, відомий своїми ліричними та громадянськими віршами.

146. “Ти всього лише людина. Ти живеш один раз, і життя прекрасне, тому з’їж клятий червоний оксамитовий кекс” – Емма Стоун


Емма Стоун — американська акторка, володарка премії “Оскар” за роль у фільмі “Ла-Ла Ленд”.

147. “Все негативне — тиск, виклики — все це можливість для мене піднятися”. – Кобі Браянт

Кобі Браянт — легендарний американський професійний баскетболіст, п’ятиразовий чемпіон NBA.

148. “Життя стискається або розширюється пропорційно до чиєїсь сміливості.” – Анаїс Нін

Анаїс Нін — французько-американська письменниця, відома своїми журналами, есе та романами, що досліджують жіночу психологію.

149. “Просто відключіться. Раз на день, коли-небудь, сядьте мовчки й відключіться від усіх зв’язків.” – Йода

Йода — вигаданий персонаж у всесвіті “Зоряних воєн”, мудрий майстер джедай.

150. “Ваш час обмежений, тож не витрачайте його, живучи чиїмось життям. Не потрапляйте в пастку догми — тобто життя з результатами мислення інших людей.” – Стів Джобс

Стів Джобс — підприємець, бізнесмен і винахідник. Засновник корпорації Apple.

151. “Трагедія життя полягає в тому, що ми старіємо занадто рано, а мудріємо занадто пізно.” – Бенджамін Франклін

Бенджамін Франклін — американський політичний діяч, науковець і один з Отців-засновників США.

152. “Будьте люб’язні з людьми на шляху вгору, тому що ви можете зустріти їх на шляху вниз” – Джиммі Дюранте

Джиммі Дюранте — американський актор, комік і музикант, відомий своєю характерною хрипкою манерою співу.

153. “Все життя — це експеримент. Чим більше експериментів ви робите, тим краще.” – Ральф Волдо Емерсон

Ральф Волдо Емерсон — американський есеїст, поет і філософ, один з найвидатніших мислителів і письменників США.

154. “Якщо ви хочете прожити щасливе життя, прив’яжіть його до мети, а не до людей чи речей” – Альберт Ейнштейн


Альберт Ейнштейн — теоретичний фізик, один із найвидатніших науковців 20-го століття, чия теорія відносності радикально змінила розуміння часу, простору та гравітації.

Альберт Ейнштейн

155. “Прожити досвід, конкретну долю — це означає прийняти її повністю.” – Альбер Камю

Альбер Камю — французький письменник і філософ, представник екзистенціалізму, автор “Чуми” та “Міфу про Сізіфа”.

156. “Чим довше я живу, тим прекраснішим стає життя.” – Френк Ллойд Райт

Френк Ллойд Райт — американський архітектор, лідер органічної архітектури, автор “Fallingwater” та “Guggenheim Museum”.

157. “Життя дуже цікаве… зрештою, деякі з ваших найбільших болів стають вашими найбільшими сильними сторонами” – Дрю Беррімор

Дрю Беррімор — американська акторка, відома роллю у фільмі “50 перших поцілунків”.

158. “Ви повинні очікувати від себе великих речей, перш ніж зможете їх зробити.” – Майкл Джордан

Майкл Джордан — знаменитий американський баскетболіст, вважається одним з найкращих баскетболістів усіх часів, який виграв шість чемпіонатів NBA та зробив значний внесок у популяризацію баскетболу.

159. “Коли мені було 5 років, моя мама завжди говорила мені, що щастя — це ключ до життя. Коли я пішов до школи, мене запитали, ким я хочу стати, коли виросту. Я написав “щасливим”. Мені сказали, що я не зрозумів завдання, а я відповів, що вони не розуміють життя.” – Джон Леннон

Джон Леннон — британський рок-музикант, співак, композитор, художник, письменник. Засновник й учасник гурту «The Beatles», один із найвпливовіших музикантів XX століття.

160. “Я вже давно звернув увагу, що люди, які досягли успіху, рідко сидять склавши руки і дозволяють, щоб з ними все відбувалося. Вони виходили на вулицю і робили все, що їм заманеться.” – Леонардо да Вінчі

Леонардо да Вінчі — італійський полімат, геній Ренесансу, художник “Таємної вечері” та “Мони Лізи”.

161. “Знайдіть людей, які зроблять вас кращими.” – Мішель Обама

Мішель Обама — американська адвокатка, письменниця та колишня перша леді США.

162. “Тяжко, тяжко в світі жить І нікого не любить.” – Тарас Шевченко

Тарас Шевченко — видатний український поет, художник і політичний діяч, національний герой України.

163. “Орлині крила маєм за плечима, самі ж кайданами прикуті до землі.” – Леся Українка

Леся Українка — видатна українська поетеса, письменниця і перекладачка, відома своєю поезією та драматургією.

Схожі статті

Copy link