Цитати, які беруть за душу: 35 відібраних цитат

Цитати, які беруть за душу

Є слова, що здатні проникати глибоко у наше серце, залишаючи слід, який не зникає з часом. Ці слова, виблискуючи як зірки в нічному небі, наповнені глибоким сенсом та емоційною міццю, ведуть нас через лабіринти людських переживань, даруючи утіху, надію, і, можливо, відкриваючи нові горизонти розуміння. Вони є відгомоном чужих думок і водночас звучать так близько до серця, ніби відлуння власної душі.

Серед наших двох добірок цитат: Цитати про життя та Цитати про кохання та любов, ми відібрали найкращі й найглибші висловлювання — їх не так багато, але вони справді беруть за душу.

1. “Здоров’я — це найбільший дар, задоволеність — найбільше багатство, вірність — найкращі стосунки.” – Будда

Будда, також відомий як Сіддгартха Гаутама — духовний учитель з давньої Індії, засновник буддизму, який навчав шляху до просвітлення через медитацію і відмову від бажань.

2. “Щастя схоже на метелика; чим більше ви будете за ним ганятися, тим більше воно буде вислизати від вас, але якщо ви переключите свою увагу на інші речі, воно прилетить і м’яко сяде вам на плече” – Генрі Девід Торо

Генрі Девід Торо — американський письменник, поет та філософ XIX століття, відомий своїм твором “Walden”, в якому він роздумує про просте життя, близьке до природи.

3. “Чоловік вже наполовину закоханий у будь-яку жінку, яка його слухає” – Брендан Френсіс

Брендон Френсіс — британський актор, продюсер і сценарист.

4. “Я насолоджуюся життям, коли щось відбувається. Мені байдуже, чи це хороші речі, чи погані. Це означає, що ти живий.” – Джоан Ріверз

Джоан Ріверз — американська гумористка, актриса, сценаристка, продюсерка та телеведуча.

5. “Будь щасливий в цю мить. Ця мить — твоє життя.” – Омар Хайям

Омар Хайям — перський поет, математик, астроном і філософ 11-12 століть, найвідоміший за свої рубаї — чотиривірші, які згодом були зібрані у книгу “Рубайят Омара Хайяма”.

6. “Кожна людина – це світ, який із ним народжується і з ним вмирає.” – Тарас Шевченко

Тарас Шевченко — видатний український поет, художник і політичний діяч, національний герой України.

7. “Більшість життєвих невдач — це люди, які не усвідомлювали, наскільки вони були близькі до успіху, коли здавалися.” – Томас Едісон

Томас Едісон — відомий американський винахідник і підприємець, який запатентував тисячі винаходів, у тому числі фонограф та першу комерційно успішну лампочку з розжарюванням.

8. “Життя — це те, що відбувається, коли ти зайнятий іншими планами.” – Джон Леннон

Джон Леннон — британський рок-музикант, співак, композитор, художник, письменник. Засновник й учасник гурту «The Beatles», один із найвпливовіших музикантів XX століття.

9. “Життя важке, але воно ще важче, коли ти дурний.” – Джон Вейн

Джон Вейн — американський актор, якого називали “королем вестерну”. Лауреат премій “Оскар” і “Золотий глобус”.

10. “Гроші та успіх не змінюють людей, вони лише посилюють те, що вже є.” – Вілл Сміт

Вілл Сміт — американський актор, продюсер та репер, який став відомим у 1990-х завдяки головній ролі у телевізійному серіалі “Принц з Беверлі-Гіллз” і з того часу знявся у багатьох касових фільмах, таких як “Люди в чорному” та “Я – легенда”.

11. “Життя насправді просте, але люди наполягають на тому, щоб зробити його складним.” – Конфуцій

Конфуцій — древній китайський мислитель і соціальний філософ, його вчення та філософія глибоко вплинули на китайську цивілізацію та Східну Азію.

Конфуцій

12. “Ви живете лише раз, але якщо ви робите це правильно, одного разу достатньо.” – Мей Вест

Мей Вест — американська кіноактриса, письменниця і співачка. Мей Вест відома неоднозначними пікантними висловлюваннями, які стали крилатими фразами американського кіно, наприклад: “Це у тебе в кишені пістолет, чи ти так радий мене бачити?”, “Важливі не чоловіки в твоєму житті, а життя в твоїх чоловіках.”

13. “Ви обираєте життя, яким живете. Якщо воно вам не подобається, ви повинні його змінити, бо ніхто інший не зробить цього за вас.” – Кім Кійосакі

Кім Кійосакі – письменниця, підприємниця.

14. “Життя не вимагає, щоб ми були найкращими, лише щоб ми намагалися робити все, що в наших силах” – Г. Джексон Браун молодший

Г. Джексон Браун молодший — американський письменник, найбільш відомий своїм бестселером “Life’s Little Instruction Book”, який містить прості, але глибокі поради та мудрості для повсякденного життя.

Г. Джексон Браун-молодший

15. “Мрія дає нуль, якщо її не зробити життям.” – Григорій Тютюнник

Григорій Тютюнник — український письменник, відомий своїми новелами та оповіданнями.

16. “Не обмежуйте себе. Багато людей обмежують себе тим, що, на їхню думку, вони можуть зробити. Ви можете зайти настільки далеко, наскільки дозволяє ваш розум. Пам’ятайте, у все що ви вірите, ви можете досягти.” – Мері Кей Еш

Мері Кей Еш — американська підприємниця і засновниця компанії Mary Kay Cosmetics.

17. “Найкраща частина життя хорошої людини — це її маленькі безіменні, необтяжливі вчинки доброти й любові.” – Вільям Вордсворт

Вільям Вордсворт — один з найвидатніших англійських поетів, який спільно з Семюелом Тейлором Колріджем заснував романтичний рух в англійській літературі.

18. “Трагедія життя полягає в тому, що ми старіємо занадто рано, а мудріємо занадто пізно.” – Бенджамін Франклін

Бенджамін Франклін — американський політичний діяч, науковець і один з Отців-засновників США.

19. “Занадто багато з нас не живуть своїми мріями, тому що живуть своїми страхами.” – Лес Браун

Лес Браун — американський мотиваційний оратор та автор, відомий своїми надихаючими промовами та книгами з особистісного росту та успіху.

20. “У двох словах я можу підсумувати все, що я дізнався про життя: воно триває.” – Роберт Фрост

Роберт Фрост — відомий американський поет, чиї роботи, відзначені чотирма Пулітцерівськими преміями за поезію, відображають теми природи, людського досвіду, та філософії.

21. “Ви не можете контролювати все, що з вами відбувається; ви можете контролювати лише те, як ви реагуєте на те, що відбувається. У вашій реакції — ваша сила.”

22. “Любов не залежить від нашої волі, приходить без нашої заслуги, щезає без нашої вини” – Іван Франко

Іван Франко — видатний український поет, прозаїк, драматург, літературний критик, публіцист, перекладач, науковець, громадський і політичний діяч.

23. “Що насправді потрібно світу, так це більше любові й менше паперової роботи” – Перл Бейлі

Перл Бейлі — видатна американська актриса та співачка, знаменита своїми ролями в мюзиклах та на телебаченні, а також за свою громадську активність.

Перл Бейлі

24. “Ми повинні бути своїми, перш ніж стати чиїмись” – Ральф Волдо Емерсон

Ральф Волдо Емерсон — американський філософ, оратор та письменник 19-го століття, лідер руху трансценденталізму, який підкреслював індивідуалізм, самодостатність та глибокий зв’язок людини з природою.

25. “Життя подібне до монети. Ви можете витратити його як завгодно, але лише один раз.” – Ліліан Діксон

Ліліан Діксон була місіонеркою з США, яка відома завдяки своїй праці з дітьми-сиротами та заснування численних домів для сиріт, шкіл та лікарень по всьому Тайваню в середині 20-го століття.

26. “Якщо ви не вперті, ви занадто рано відмовитеся від експериментів. А якщо ви не гнучкі, ви будете битися головою об стіну і не побачите іншого рішення проблеми, яку намагаєтеся вирішити.” – Джефф Безос

Джефф Безос — засновник компанії Amazon, один з найбагатших людей у світі, відомий своїми інвестиціями в космічну технологію через свою компанію Blue Origin.

27. “Щоб жить – ні в кого права не питаюсь. Щоб жить – я всі кайдани розірву” – Павло Тичина

Павло Тичина — видатний український поет, перекладач, літературний і громадський діяч, автор збірки “Соняшні кларнети”.

28. “Життя не в тому, щоб чекати, коли закінчиться буря, а в тому, щоб навчитися танцювати під дощем” – Вівіан Ґрін

Вівіан Ґрін — американська R&B співачка, автор пісень і піаністка.

29. “Життя схоже на їзду на велосипеді. Щоб утримати рівновагу, ви повинні постійно рухатися.” – Альберт Ейнштейн


Альберт Ейнштейн — теоретичний фізик, один із найвидатніших науковців 20-го століття, чия теорія відносності радикально змінила розуміння часу, простору та гравітації.

Альберт Ейнштейн

30. “Якщо ви проведете все життя в очікуванні бурі, ви ніколи не будете насолоджуватися сонячним світлом.” – Морріс Вест

Морріс Вест — австралійський письменник, відомий своїми творами, які часто досліджують релігію, мораль та політику, зокрема романами “Адвокат диявола” і “Шукачі перлів”.

31. “Поцілунок — це милий трюк, придуманий природою, щоб зупинити мову, коли слова стають зайвими” – Інгрід Бергман

Інгрід Бергман — шведська актриса, яка здобула міжнародне визнання завдяки своїм ролям у голлівудських фільмах, зокрема “Касабланка”.

Інгрід Бергман

32. “Коли зачиняються одні двері, відчиняються інші; але ми часто так довго і з жалем дивимося на зачинені двері, що не бачимо тих, що відчинилися перед нами.” – Александр Грем Белл

Александр Грем Белл — вчений і винахідник телефону, запатентував його в 1876, пізніше експериментував з фонографом.

33. “Ви самі, як ніхто інший у всьому всесвіті, заслуговуєте на свою любов і прихильність” – Будда

Будда, також відомий як Сіддгартха Гаутама — духовний учитель з давньої Індії, засновник буддизму, який навчав шляху до просвітлення через медитацію і відмову від бажань.

34. “Люби всіх, довіряй небагатьом, нікому не чини зла” – Вільям Шекспір

Вільям Шекспір — англійський драматург та поет епохи Відродження, вважається найвеличнішим письменником в англійській літературі, автором таких безсмертних творів, як “Гамлет”, “Отелло”, “Ромео та Джульєтта”.

Вільям Шекспір

35. “Я люблю тебе більше, ніж каву, але, будь ласка, не змушуй мене це доводити” – Елізабет Еванс

Схожі статті

Copy link