7 способів впоратися зі стресом

День обізнаності про стрес відзначають щорічно 16 квітня.

Важливо розуміти, що усі поради для подолання стресу, суперефективні у мирний час, та їх дія суттєво обмежена та матиме знижену ефективність у військовий час. Однак, за можливості їх використати, застосовуйте для себе чи своїх близьких усі можливі способи подолання стресу, для зменшення його наслідків. Просто із розумінням, що треба більше часу та терпіння, більше зусиль та ще більше любові до себе й до тих, хто поруч.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Sorry no related post found

Під час стресу в організмі відбувається вироблення гормону кортизолу, підвищується рівень цукру в крові, частішає серцебиття і дихання. В кінцевому рахунок, абсолютно здорова, з першого погляду, людина починає балансувати на межі життя і смерті. Як же швидко прийти до тями?

Більше про саморозвиток та гармонію в житті дивіться в Телеграмі: «Артлайф»

1. Пограйте

Так, багато хто говорить, що комп’ютерні ігри і т.п. не можуть бути корисні, а тільки навпаки, погіршують ситуацію. Але якщо правильно ними користуватися, то це йде на благо. Наприклад, коли ви намагаєтеся заглушити в собі напад паніки, то кращий спосіб зробити це швидко і ефективно – дістати смартфон і включити улюблену гру, щоб сконцентруватися на чомусь іншому і заспокоїтися.

2. Медитація

Якщо ви розумієте, що вже на межі, то накнайшвидше усамітніться і сядьте в зручну позу, закрийте очі і сконцентруйтеся на вдиху і видиху. Якщо буде важко, то сконцентруйтеся на звуках, що оточують вас. Намагайтеся викинути думки з голови. Якщо у вас не виходить і ви розумієте, що знову повернулися до роздумів, то просто повертайтеся до медитативного стану. Нічого страшного, чим більше ви будете практикуватися, тим легше буде контролювати уявний потік.

Дана вправа підходить і в довгостроковій перспективі, так, якщо ви будете займатися медитацією кожен день, то ви станете на багато краще концентруватися і значно стресостійкішими.

3. Стан потоку

Якщо коротко кажучи, то займіть себе справами, завдяки яким ви зможете увійти в стан потоку. Бажано, щоб справа була досить важкою, але в той же час посильною.

Це може бути все що завгодно, навіть звичайні справи, які ви виконуєте на роботі чи вдома, на кшталт перебрання паперів чи миття посуду.

4. Оцініть ситуацію зі сторони

Уявіть те, що з вами сталося, але не вашими очима, а очима стороннього спостерігача. Так, ви почнете міркувати більш тверезо і, можливо, проаналізувавши таким чином ситуацію, ви будете здатні знайти вихід зі складної ситуації або залишити неприємні спогади в минулому.

5. Записи

Якщо ви відчуваєте, що перестаєте контролювати свої емоції, то сядьте в тихе місце, де вас ніхто не буде турбувати і виплесніть все те, про що ви думаєте, на папір. Не стримуйте себе. Потім дуже важливо перечитати всі записи і розбудити раціональну частину себе. Проаналізуйте і зробіть висновок, щоб в майбутньому таких ситуацій більше не повторювалося.

6. Фізичне навантаження

Це не обов’язково повинен бути похід в спортзал, ви можете просто пострибати на місці або енергійна ходьба навколо свого робочого столу. Головне — це інтенсивний рух пртягом короткого часу.

Це так само може піти вам на користь в довгостроковій перспективі. Якщо щодня займатися спортом, то тим самим ваш рівень стресу знижується, а психологічний стан приходить в норму.

7. Вода

Звичайний стакан води — це відмінний засіб, щоб швидко привести себе до тями, але дуже важливо доповнити цей спосіб будь-яким іншим перерахованим вище. Тому як ковток води здатний прибрати лише первинні «симптоми» стресу.

Все, що потрібно знати про стрес і сильні емоції

Головне – стрес викликаний не зовнішніми подіями. Причина всередині нас.

Усередині кожного існує процес, який відповідає за обробку інформації, і на певному етапі якого виникає емоція. Ми можемо управляти цим процесом, тому що він заснований на нашому досвіді.

Один і той же факт в різному соціумі викличе різну реакцію. Його значення для людини буде різним.

Головне в управлінні емоціями – зрозуміти, що вони виникають у відповідь на прогнози, а не на об’єктивну реальність.

Ми переживаємо, хвилюємося, сердимося, ревнуємо не через те, що відбувається зовні, а через те що сталося всередині нашої свідомості в якості прогнозів і оцінки цих прогнозів. А ця процедура містить величезні неточності.

Будь-яка реакція — позитивна чи негативна — виникає не через події, а через те, що в момент попадання інформації до нас в мозок виникли прогнози. Ми оцінили ці прогнози на основі нашого досвіду, і відреагували на них емоційно — негативно або позитивно.

Наш досвід недосконалий, і процедура оцінки теж. Через те, що світ сильно ускладнився, ми отримуємо неточні прогнози, які відірвані від реальності.

Якщо сфокусуватися на емоції і почати виписувати всі думки, які з нею пов’язані, а потім подивитися, наскільки точно вони відображають реальність і сформулювати більш точну альтернативу, ви гарантовано зміните стан.

Це — когнітивно-поведінкова терапія. Вона дуже ефективно справляється з тривожними і депресивними станами, тому ви можете не сумніватися в тому, що це працює.

Це змінює життя. Просто робіть.

Рекомендовано
➯ Цікаві факти про Ізраїль та дотепні еврейські прислів'я: кошерні…