Всесвітній день орангутанга

Всесвітній день орангутанга

Всесвітній день орангутанга – незвичне й цікаве свято, що відбувається щороку 19 серпня.

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Орангутанг – людиноподібна мавпа

У перекладі з малайської та індонезійської мов орангутанг – це лісова людина. Ці тварини мешкають лише на островах Суматра та Борнео в Азії і є єдиними людиноподібними мавпами. 

Загроза зникнення

В Азії одним із напрямків місцевої промисловості є виробництво пальмової олії. Щоб отримувати продукт, на островах активно вирубують лісові масиви, які є природним ареалом мешкання орангутангів. Лише протягом 1992-2000 років чисельність «лісових людей» скоротилася вдвічі на Суматрі. А впродовж 1996-2006 року кількість калімантанських орангутангів зменшилася з 36 000 до 20 000 тварин. 

Мета Всесвітнього дня орангутанга

Щороку вирубка лісів та дії браконьєрів призводять до знищення понад 3000 орангутангів. Аби запобігти повному знищенню всієї популяції, природоохоронні організації запровадили Всесвітній день орангутангів. Проведення свята сприяє поінформованості людства щодо цієї серйозної проблеми та дозволяє застосувати активні дії, аби виправити ситуацію.

Найкращі друзі орангутангів

У наданні допомоги та в захисті тварин беруть участь Суматранське товариство орангутангів, Центр захисту орангутангів, Міжнародне гуманітарне товариство, організація «Орангутанг Аутріч» тощо. Точно не встановлено, в якому саме році почали святкувати цей день, але подію відзначають 19 серпня. А ще для допомоги тваринам у листопаді проводять тиждень орангутангів.

Позначки:
Copy link