Всесвітній день лемура

Всесвітній день лемура

В останню п’ятницю жовтня на Мадагаскарі та в інших регіонах світу проводиться Всесвітній день лемурів (World Lemur Day). Запроваджена ця ініціатива у 2014 році на Мадагаскарі – острові, який є домівкою цих тварин та місцем їх походження.

Всесвітній день лемура в 2023 році відзначається 27 жовтня

Схожі події:
🦝 Міжнародний день снігового барса
🦝 Всесвітній день тапіра
🦝 Міжнародний день лінивця

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Причини зникнення лемурів

Існує більше 100 видів лемурів, майже 95% з яких знаходяться на межі вимирання. Декілька років тому було проведене дослідження, яке виявило, що лемури менш захищені, ніж інші примати. Причиною цього є руйнування місць проживання, полювання браконьєрів. Згідно з дослідженнями, полюють на лемурів з кожним роком все частіше та агресивніше – цих приматів перепродають як домашніх тварин, а в деяких країнах вживають в їжу. 

Цікавий факт про лемурів – лемур садівник

Лемурів вважають творцями лісу, адже на Мадагаскарі вони відіграють важливу роль у підтриманні балансу екосистеми, сприяють росту та розповсюдженню рослин. Лемури дуже полюбляють фрукти, але їхній шлунок не здатний переварювати насіння. Тому, коли тварини подорожують лісами, розповсюджують насіння зі своїм послідом, який діє як натуральне добриво. З цього насіння виростає безліч нових рослин, які стають домівками та джерелом їжі для багатьох інших тварин.

Читайте нашу статтю: Цікаві факти про лемурів

Цікаві факти про лемурів

Більше цікавих фактів на нашій «Планеті фактів» в Телеграмі. Приєднуйтесь!

Підписуйтесь на Youtube канал DAY TODAY та дізнавайтесь цікаві факти про цікаві свята!
Позначки:
Copy link