Всесвітній день бонобо

Всесвітній день бонобо

Всесвітній день бонобо (World Bonobo Day), який відзначається щорічно 14 лютого, збігається з Днем святого Валентина, що є доречною датою для виду мавп, відомих як найбільш миролюбиві істоти у світі, що живуть за принципом: “кохайтеся, а не воюйте”. Цей день присвячений підвищенню обізнаності про бонобо, сприянню їх збереженню та відзначенню унікальних якостей, які роблять їх нашими найближчими родичами у тваринному світі.1

Значення бонобо

Бонобо (Pan paniscus), яких іноді називають карликовими шимпанзе, мають 98,7% спільного з людиною генетичного складу. Від своїх родичів шимпанзе вони відрізняються більш миролюбним характером, матріархальним суспільством і складними соціальними відносинами. На відміну від інших людиноподібних мавп, бонобо вирішують конфлікти за допомогою сексу, ігор та взаємної співпраці, втілюючи послання миру та любові.2

Походження Всесвітнього дня бонобо

Всесвітній день бонобо був започаткований у 2017 році, щоб привернути увагу до тяжкого становища бонобо та нагальної потреби в зусиллях щодо їх збереження. День має на меті виправити менш відомий статус бонобо порівняно з іншими людиноподібними мавпами, такими як шимпанзе, горили та орангутанги. Ця невідомість частково пов’язана з їхнім винятковим середовищем існування у віддалених тропічних лісах Демократичної Республіки Конго, що межують з річками Конго, Касаї та Луалаба.

Схожі події:
✔️  Всесвітній день мавп
✔️ Міжнародний день приматів
✔️ Всесвітній день лемура

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Цікаві факти про бонобо

 • Це грайливі мавпи, як і люди, вони люблять веселитися, сміятися або посміхатися.
 • Емпатичні і добрі у стосунках. Коли вони рухаються, вони чекатимуть, поки решта групи наздожене, вони розуміють, коли інші бонобо страждають, і готові їх розрадити. Крім того, їм подобається тусуватися вночі та спати великими групами.
 • Попри на свій м’язистий вигляд, вони харчуються переважно фруктами, квітами та листям.
 • Бонобо живуть за принципами матріархату. Самки бонобо домінують у групі, але якщо у неї народиться син, його вважатимуть альфа-самцем. Це жіноче лідерство, де дружелюбність бонобо, пріоритет сім’ї та міцні жіночі зв’язки протистоять величезній силі самців, робить бонобо миролюбним видом.
 • Люблять немовлят. Попри те, що бонобо весь час кохаються, бонобо народжують дітей кожні чотири роки після того, як їхня дитина стає більш самостійною. Низький рівень народжуваності означає, що кожна нова дитина надзвичайно цінна.
 • Добре ставляться до незнайомців та у їх спільнотах нема територіальних суперечок
 • Бонобо всиновлюють дитинчат, що не належать до їхньої соціальної групи.
 • Вражає, що бонобо діляться їжею.
 • Соціальна група бонобо складається з великої спільноти, що налічує від 30 до 100 особин.
 • Раніше їх називали “карликовими шимпанзе”, але вони є самостійним видом, і завдяки своїй відразі до агресії стали відомими як природний символ миру.3
 • Бонобо також ведуть кочовий спосіб життя, мандруючи широкими просторами без певної території.
 • Бонобо водяться глибоко в тропічних лісах Демократичної Республіки Конго. Десятиліттями Демократична Республіка Конго була ареною одного з найтриваліших конфліктів у світі через корисні копалини, знайдені в цьому регіоні. Незаконна діяльність у цьому регіоні продовжує залишатися безконтрольною. Це створю значні загрози для існування бонобо.

Загрози для бонобо

Незважаючи на миролюбний характер, бонобо стикаються з численними загрозами, включаючи втрату середовища існування, браконьєрство та наслідки громадянських заворушень у їхньому рідному Конго. За оцінками, дика популяція бонобо становить 15 000-20 000 особин, і вони знаходяться під загрозою зникнення. Їхньому виживанню перешкоджає нелегальна торгівля м’ясом диких тварин, вирубка лісів та потенційна промислова експлуатація їхнього середовища існування для виробництва пальмової олії.

Природоохоронні заходи

Природоохоронні організації, такі як Африканський фонд дикої природи та Lola ya Bonobo, перебувають на передньому краї зусиль, спрямованих на захист бонобо та їхнього середовища існування. Серед них – створення природоохоронних наукових центрів у Конго, підтримка досліджень дикої природи та реабілітація осиротілих бонобо. Підтримка громадськості через пожертви, волонтерство та адвокацію природоохоронного законодавства має вирішальне значення для цих зусиль.

Святкування Всесвітнього дня бонобо

Всесвітній день бонобо – це можливість вшанувати бонобо і зробити свій внесок у їх збереження. Заходи включають інформування інших про бонобо, обмін контентом у соціальних мережах та підтримку організацій, що займаються їх захистом. Зоопарки та природоохоронні центри часто проводять заходи або надають інформацію, щоб залучити громадськість до збереження бонобо.

Всесвітній день бонобо – це не просто свято наших найближчих родичів, це заклик до дій на захист цих символів миру і любові. Підвищуючи обізнаність та підтримуючи зусилля з охорони природи, ми можемо допомогти забезпечити подальше процвітання бонобо в дикій природі.

Читайте нашу статтю: Цікаві факти про мавп

цікаві факти про мавп
 1. https://www.bonobos.org/blog/categories/world-bonobo-day []
 2. https://oceansole.com/blogs/news/world-bonobo-day []
 3. https://www.jacksonvillezoo.org/blog/posts/world-bonobo-day []
Позначки:
Copy link