Всесвітній день фотографії

Всесвітній день фотографії

Цікаве літнє свято відзначають 19 серпня – Всесвітній день фотографії (World Photography Day). Ця подія важлива для всіх шанувальників фотознімків та тих, хто просто полюбляє фотографувати. Зараз кожна людина з телефоном може зробити яскраві, якісні фото та зберегти їх у пам’яті гаджета. Але все було набагато складніше, коли людство тільки «познайомилося» з фотографією.

Схожі події:
📸 День фотографії природи

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Всесвітній день фотографії в історії

День фотографії (World Photography Day) був заснований 19 серпня 2009 року відомим австралійським фотографом Корскі Ара, а вперше відсвяткований у 2010. Він звернув увагу колег на цю дату невипадково.

Луї Дагер

Майже 200 років тому у технічному прогресі відбувся новий прорив – Луї Дагер винайшов засіб отримання дагеротипних відбитків та запатентував свій винахід. Уряд Франції викупив цей патент та оголосив громадськість про нове досягнення у галузі фотографування.

Джозеф Ньєпс

Дагер не першим придумав технологію закріплення зображень на металевій поверхні. На початку 1820-х років це зробив Джозеф Ньєпс, винахідник із Франції. Але саме Луї Дагеру вдалося зафіксувати зображення на покритій сріблом мідній пластині.

Джеймс Максвелл

Перший кольоровий знімок відтворив у 1861 році Джеймс Максвелл. Лише у 1981 році компанія Sony розробила першу цифрову камеру. Відтоді майстерність фотографування набула зовсім іншого значення, а до цього процесу долучилося ще більше креативних людей. 

Позначки:
Copy link