10 цікавих фактів про мавп

цікаві факти про мавп
  1. Деякі види мавп впізнають себе у дзеркалі. Вчені з’ясували, що нижчі мавпи, дивлячись у дзеркало, бачать перед собою іншу особину та намагаються її залякати. А ось людиноподібні примати на четверту чи п’яту добу розуміють, що бачать себе, й починають шукати на собі паразитів, дивлячись у дзеркало. 
  2. Людиноподібні мавпи використовують 89% жестів, за допомогою яких діти до двох років спілкуються з навколишнім світом. Примати не використовують лише деякі помахи й згинання руки. Мова жестів різних видів мавп збігається на 70-90%. Також шимпанзе може грати в «камінь, ножиці, папір» на рівні чотирирічної дитини. 
  3. Мавпам притаманна вірність. Існує багато справжніх історій, які розповідають про яванських макак, що жили разом зі сліпими кочівниками та були їхніми поводирями під час подорожей з міста до міста. Коли людина вмирала, мавпа, що вела її, залишалася поруч з тілом, відмовлялася від їжі та через деякий час гинула.
  4. Найменшою мавпочкою у світі є карликова ігрунка (див. фото нижче). Це створіння живе у тропічних лісах басейну Амазонки. Його вага не перебільшує 100 грамів, а довжина тіла становить 15 см, при цьому хвіст дорівнює 20 см. Мавпа має унікальну властивість повертати голову на 180 градусів. Це допомагає їй вчасно помітити небезпеку та сховатись високо у листях дерев.
  5. Не можна годувати мавп бананами. Кишкова система цих приматів призначена перетравлювати грубоволокнисту їжу, у той час як банани майже не містять клітковину, але в них дуже багато фруктози та крохмалю. Від цих фруктів у мавп розвивається цукровий діабет, ожиріння та псуються зуби. Мавпи, що виросли в дикій природі, відмовляються від бананів. 
  6. Мавпам притаманні шкідливі людські звички. В історії існують факти, коли мавпи у зоопарках курили, пили спиртне. Але це доводило їх до облисіння, розладів травлення та нервової системи. На початку XX століття у зоологічному саду Гамбурга орангутанг Мікелан захворів на білу гарячку. Його було відправлено до лікарні для алкоголіків, де примат одужав.
  7. В Японії існує Парк снігових мавп (див. відео нижче). Тварини живуть високо у горах, де постійно лежить сніг, але іноді вони спускаються до рівня термальних джерел й ніжаться у гарячій воді. Парк розташовано неподалік від Нагано. Туди постійно ходять автобуси із туристами, які бажають подивитися на купання мавп. 
  8. Американські мавпи капуцини рятуються від комарів за допомогою стоніжок. У Південній Америці живе гігантська сколопендра, яка виробляє сполуки, що відганяють комах. Мавпи використовують цю властивість, натираючи ними своє хутро. 
  9. Самці деяких видів мавп беруть активну участь у виховному процесі своїх малюків. Хоча в процесі життя самці приматів спаровуються з багатьма самками, деякі з них утворюють моногамні пари та виховують своїх дітей. Цим вони забезпечують вище виживання свого потомства. У разі загибелі батьків найближчі родичі беруть на себе турботу про малят.
  10. Переливання крові від мавпи людині можливе. Система груп крові AB0 притаманна не лише людині, але й шимпанзе. Але через деякі відмінності у будові антигенів імунна система людей з другою та третьою групами прийме кров примата як чужорідний білок і почне відторгнення. Однак для людей з першою групою є можливим переливання від шимпанзе. 

Читайте нашу статтю: 10 цікавих фактів про гепарда

Цікаві факти про гепарда
Карликова ігрунка

Карликова ігрунка — найменша мавпа в світі. Її вага не перевищує 100 грамів, а довжина тіла становить всього 15 см.
Фото: Don Faulkner

Більше цікавих фактів на нашій «Планеті фактів» в Телеграмі. Приєднуйтесь!

Парк снігових мавп. Японія

Було цікаво❓Поділіться з друзями! 👇

Share via
Copy link