Всесвітній день кішок

Всесвітній день кішок

Що це за день?

Щороку 8 серпня всі любителі кішок мають змогу відзначити свято своїх домашніх улюбленців, яке називається Всесвітній день кішок. Свято було створено з метою привернути увагу на важливість кішки у житті людини, а також загострити питання домашніх тварин, які з тих чи інших причин втратили свою домівку.

Схожі події:
🐈‍⬛ Міжнародний день чорного кота
🐈 Міжнародний день котів

Прочитайте більше про переваги володарів чорного хутра та отримайте відповідь на цікаве запитання: Чи існує в світі порода котів, яка має виключно чорний колір?

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Як виникла ідея відзначати Всесвітній день кішок?

Всесвітній день кішок було запроваджено Міжнародним фондом добробуту тварин (International Fund for Animal Welfare, IFAW). Перше святкування відбулося у 2002 році. В цей день кожен може приєднатися до святкування дня, присвяченого найпопулярнішому домашньому улюбленцю на планеті. 

Кішки були одомашнені майже 4000 років тому. Хоча колись за їхню неабияку спритність їх вважали справжніми мисливцями, сьогодні ж вони цінуються за спілкування та люблячу поведінку. Наші домашні улюбленці – це найменші представники роду котячих. За багатьма своїми повадками вони нагадують своїх хижих співродичів – тигрів, левів, леопардів. Подібно до них вони ведуть активне життя в нічний час та полюбляють муркотіти.

Сьогодні коти вважаються найпопулярнішими домашніми улюбленцями у багатьох країнах світу. На сьогодні у світі налічується понад 500 мільйонів домашніх кішок. Численні дослідження показали, що наявність кота в оселі покращує психічне здоров’я, знімає стрес, тривогу та депресію. Тому не дивно, що було вирішено щороку святкувати Міжнародний день.

Проблема чорних котів

У Сполучених Штатах Америки в січні 2018 році було виявлено, що чорні коти не такі популярні серед власників домашніх тварин. І якщо раніше це пов’язували з нібито їх чаклунськими властивостями, мовляв, що якщо чорна кішка перейде дорогу, чекай біди, то сьогодні причина у тому, що вони погано виходять на селфі власників.

Це дуже сумна причина, оскільки багато кішок стають бездомними тільки тому, що не відповідають вимогам власників акаунтів соціальних мереж – тих, кого вони тішили своєю присутністю. 

Притулки США також підтверджують, що під їхньою опікою перебуває більше котів чорного та чорно-білого забарвлення.

Цікаві факти про кішок

 • В Америці проживає найбільше котів, загальна кількість яких становить 74,1 мільйона.
 • Найпопулярнішим місцем для домашніх кішок є південний схід США, там 890 000 домогосподарств мають кота.
 • Кішки сплять дві третини, а це майже 70% свого життя, зазвичай проводячи уві сні 13 – 16 годин на добу.
 • Кішки використовують свої вуса як датчики, щоб вирішити, наскільки широкий простір – і чи зможуть вони пройти крізь нього чи ні.
 • Серцебиття котів є в два-три рази швидшим, ніж серцебиття людини.
 • Кішки із задоволенням бавляться, а це дуже важливо для вдосконалення їхніх рухових навичок, заохочення соціальної поведінки та забезпечення тренувань мозку.
 • Кішки можуть стрибати на відстань, що в шість разів перевищує довжину їхнього тіла.
 • Вони чують більш високі частоти звуку, ніж люди і навіть собаки.
 • М’язи у кішок потужні, жорсткі, легко регулюються, завдяки чому у них швидкі рефлекси, які дозволяють їм спритно пересуватися. 
 • Кішки спілкуються за допомогою візуальних вказівок, до них відносяться і подряпини.
 • Коти мають гострий зір і добре бачать вночі.

Читайте нашу статтю: Цікаві факти про котів

цікаві факти про котів

Як відзначати Всесвітній день кішок?

Про те, що кішки є домашніми улюбленцями свідчить і той факт, що окрім Всесвітнього дня кішок, кожна країна має своє національне свято. 

 • Американський день кішки припадає на 29 жовтня. Воно було запроваджене Американським товариством по боротьбі з жорстоким поводженням з домашніми тваринами. Американці дуже люблять кішок, вони полюбляють одягати їх в гарний одяг та робити цікаві фото.
 • Свій день кішки є й в Японії. У країні сонця, що сходить, домашніх улюбленців та їхніх власників вітають 22.02, тобто 22 лютого. Це дуже цікаво, тому що японські кішки говорять «нян», так само звучить і цифра «два». Тому і маємо три двійки. У Токіо день кішок святкують з особливим розмахом, проводяться величезні фестивалі за участю цих тварин. Японський день кішок був запроваджений у 1987 році компанією з виробництва кормів для домашніх тварин. Також в Японії спорудили справжній храм, присвячений семи кішкам, які допомагали японським солдатам.
 • Національний день кішки у Польщі відзначають 17 лютого, найголовнішою подією дня є гра клубками з вовняними нитками, після неї всі учасники мають бути обмотані різнобарвними нитками.
 • Італійці полюбляють чорних котів, тому тут є свято чорного кота. Відомо, що у період середньовіччя інквізиція винищувала кішок чорного кольору як посібників диявола. Сьогодні в Італії намагаються привернути увагу на важливість всіх кішок, у тім числі і чорних. 
 • Цікаві фестивалі та паради на честь котів проводяться у бельгійському місті Іпр, там День кішок святкують другої неділі травня через кожних 3 роки.
 • Окрім гучних святкувань, присвячених цим домашнім улюбленцям, влади деяких країн особливо піклуються про їхніх добробут. Так, австрійська влада вшановує котів, які охороняють продуктові склади, та виплачує їм пенсію у вигляді котячих лакоминок.
 • В Німеччині створено величезний музей з цікавими експонатами, присвяченими життю та повадкам котів.
 • В Китаї діють закони, спрямовані на охорону цих домашніх тварин.

Листівки на Всесвітній день кішок

👉 Розділ Листівки та привітанняЛистівки у ВайберіЛистівки в Телеграмі

Коли будемо відзначати Всесвітній день кішок?

РікДатаДень тижня
20218 серпняП’ятниця
20228 серпняСубота
20238 серпняНеділя
20248 серпняВівторок
20258 серпняСереда
Copy link