Успенський піст (початок)

Успенський піст (початок)

14 серпня починається один з найкоротших православних постів – Успенський (в народі відомий як Спасівка). Він незмінно починається з цієї дати та триває 14 днів, до 28 серпня – Успіння Богородиці.

Схожі події: Різдво Пресвятої Богородиці та Покрова Пресвятої Богородиці

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Цей піст приурочений святу Успіння Пресвятої Богородиці, тобто переходу від земного життя у вічне. Перед успінням Мати Божа не зупиняла молитву, постилася, хоча вважалася непорочною і не мала в ньому потреби. З’єднатися зі своїм сином вона могла через Божественний дух. Саме через це Церква закликає вірян оспівувати Богородицю та просити милості в молитвах, а також, як і вона, поститися. Це єдиний піст за весь церковний рік, який присвячується Діві Марії. 

Перші нагадування про Успенський піст датовані V сторіччям. Ще давні християни дотримувались цього посту, а його часові рамки та точні дати встановили у 1166 році на Константинопольському Соборі. 

  • За правилами, обмеженнями та суворістю Успенський піст прирівнюється до Великого посту. У цей час рекомендується помірно вживати пісні страви, які не включають м’яса, молочних продуктів, яєць та риби. 
Позначки:
Share via
Copy link