Успенський піст (початок)

Успенський піст (початок)

1 (14) серпня починається один з найкоротших православних постів – Успенський піст (в народі відомий як Спасівка). Він незмінно починається з цієї дати та триває 14 днів, до 28 серпня – Успіння Богородиці.

Схожі події: Різдво Пресвятої Богородиці та Покрова Пресвятої Богородиці
Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Цей піст приурочений святу Успіння Пресвятої Богородиці, тобто переходу від земного життя у вічне. Перед успінням Мати Божа не зупиняла молитву, постилася, хоча вважалася непорочною і не мала в ньому потреби. З’єднатися зі своїм сином вона могла через Божественний дух. Саме через це Церква закликає вірян оспівувати Богородицю та просити милості в молитвах, а також, як і вона, поститися. Це єдиний піст за весь церковний рік, який присвячується Діві Марії. 

Перші нагадування про Успенський піст датовані V сторіччям. Ще давні християни дотримувались цього посту, а його часові рамки та точні дати встановили у 1166 році на Константинопольському Соборі. 

  • За правилами, обмеженнями та суворістю Успенський піст прирівнюється до Великого посту. У цей час рекомендується помірно вживати пісні страви, які не включають м’яса, молочних продуктів, яєць та риби.

Коли будемо відзначати Успенський піст?

РікДатаДень
20241 серпняЧетвер
20251 серпняП’ятниця
20261 серпняСубота
20271 серпняНеділя
20281 серпняВівторок
Позначки:
Copy link