Різдво Пресвятої Богородиці

Різдво Пресвятої Богородиці

Щороку 21 вересня християни східних церков відзначають Різдво Пресвятої Богородиці. Це давнє свято відзначається ще з IV століття. Народження Пресвятої Богородиці поклало початок ланцюгу тих подій, які пов’язані зі спасінням світу. Із Біблії відомо про родовід діви Марії. Її мати Анна була із високого роду священиків, а батько Йоаким – із Юдового царського родоводу.


Схожі події: Покрова Пресвятої Богородиці та Покладення Пояса Пресвятої Богородиці

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Відомо також, що народження Марії було дивом, бо батьки Богоматері були безплідними. У юдеїв це вважалося божою карою за гріхи та великим нещастям. Щоб зачати дитину, Йоаким хотів принести у церкві жертву, але першосвященик не захотів її приймати. Тоді майбутній батько пішов у пустелю та став поститися та молитися, а Анна увесь час плакала, аж поки одного разу їй не з’явився янгол та пророкував народження дитини, яку необхідно було назвати Марією. Так і сталося. 

Традиції та повір’я на Різдво Пресвятої Богородиці

У народі це свято ще називають Друга Пречиста. Дослідники пов’язують цей день із древнім вшануванням язичницької богині землі, яке традиційно припадало на кінець вересня, коли землероби закінчували збирати врожай.

  • Друга Пречиста вважається жіночим святом.

У цей день вшановуються жінки як продовжувачки роду людського. В дохристиянські часи в цей день бездітні жінки молилися давнім язичницьким божествам Рожаницям для того, щоб завагітніти та народити дитину.

Листівки на Різдво Пресвятої Богородиці

Зі святом Другої Пречистої! | Вітальна листівка - Листівка на Різдво Пресвятої Богородиці
З Другою Пречистою! | Вітальна листівка - Листівка на Різдво Пресвятої Богородиці
З Другою Пречистою! | Вітальна листівка - Листівка на Різдво Пресвятої Богородиці

👉 Розділ Листівки та привітанняЛистівки у ВайберіЛистівки в Телеграмі


Рекомендовано
21 вересня кожного року світ відзначає Міжнародний день поширення інформації…