Всесвітній день ящірки

Всесвітній день ящірки

Кожен рік 14 серпня у всьому світі відзначається День ящірки (World Lizard Day).

Схожі події:
Всесвітній день крокодила
Всесвітній день змій
Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Історія виникнення події

Історія виникнення свята невідома. Є інформація, що ініціатором заснування дня з метою зміни поганої думки суспільства про ящірок була група любителів дикої природи, вчених та герпетологів.

Хто такі ящірки?

Одна з найбільших за чисельністю груп наземних хребетних – ящірки. На сьогодні відомо більше ніж 6000 видів цих плазунів, майже всі ведуть наземний спосіб життя, деякі мешкають в землі, на деревах, скелях, поруч з лінією прибою (морські ігуани). Ящірки відрізняються різноманітними розмірами, формами, кольорами. Серед них є такі велетні, як комодські варани, довжина яких сягає 3 метрів, а маса – 135 кг. Є і «карликові» види, які можна помістити на нігті великого пальця руки, наприклад, круглопалий гекон довжиною 1,6 см та масою 0,2 г.

Основна мета Всесвітнього дня ящірки

Зазвичай у цей день захисники природи розгортають інформаційні компанії по всьому світу з метою підвищити рівень поінформованості людей про цих тварин та особливостей їх існування.

  • У ящірок своя важлива роль в різних екосистемах, деякі види є індикаторами стану навколишньої природи. Багато видів знаходяться не межі зникнення через втрату середовища проживання, появу нових хижаків – котів та собак. 

Читайте також: Цікаві факти про ящірок

Цікаві факти про ящірки

Коли будемо відзначати Всесвітній день ящірки?

РікДатаДень
202414 серпняСереда
202514 серпняЧетвер
202614 серпняП’ятниця
202714 серпняСубота
202814 серпняПонеділок
Позначки:
Copy link