Покладення Пояса Пресвятої Богородиці

Покладення Пояса Пресвятої Богородиці

31 серпня (13 вересня) християни святкують свято Покладення пояса Пресвятої Богородиці, яке встановлене ще у XII столітті. Церковні писання розповідають, що після Успіння тіло та душа Богородиці взяті до Неба, тому віряни та Церква поклоняються її ризі або поясу. 

Схожі події: Покрова Пресвятої Богородиці та Різдво Пресвятої Богородиці

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Церковні історії розповідають, що Діва Марія своїми руками сплела цей пояс з шерсті верблюда та відправила апостолу Томі перед своїм вознесінням. Апостол Тома зрадів цьому подарунку, бо не зміг бути присутнім на Успінні Богородиці. Після смерті Томи пояс зберігали його учні.

Перше Покладення поясу сталося в епоху володарювання царя Аркадія, він перевіз реліквію з Єрусалиму до Константинополя, а його дочка Пульхерія заховала річ у золотій скрині у Богородицькій церкві, де він пролежав 5 століть. Друге Покладення пройшло також у Константинополі. На цей раз пояс Богородиці вилікував дружину імператора Лева Філософа – Зою, яка страждала від одержимості бісами. На знак вдячності Зоя прикрасила пояс золотим шиттям та повернула його до церкви Богородиці.

Ще через 5 століть імператор Іван Кантакузин передав святиню у володіння Ватопедського монастиря на святому Афоні. Зараз реліквія поділена на 3 відрізи: одна з них так і знаходиться на Афоні, ще одна – в німецькому монастирі Трірі, а третя – в Зугдідській церкві Грузії.

Коли будемо відзначати Покладення Пояса Пресвятої Богородиці?

РікДатаДень
202431 серпняСубота
202531 серпняНеділя
202631 серпняПонеділок
202731 серпняВівторок
202831 серпняЧетвер

Перевірено та доповнено редакцією DAY TODAY

Позначки:
Copy link