Собор Пресвятої Богородиці

Собор Пресвятої Богородиці

У післяріздвяний день, 8 січня, наші пращури святкували Собор Пресвятої Богородиці. Для вірян це свято є не менш важливим, ніж Різдво. Православна церква трактує назву цієї події як зібрання вірян на честь матері Ісуса. В Україні Собор Пресвятої Богородиці також називають просто «Богородиця».

Схожі події: Введення в храм Пресвятої Богородиці та Покрова Пресвятої Богородиці
Дізнайтеся яку з українських церков, присвячених Покрові Пресвятої Богородиці, збудовано найдавніше, а також, які народні прикмети пов’язані зі святом Покрови.

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Свято Богородиці збирає разом всю сім’ю за молитвою до матері Христа, без якої саме Різдво могло і не існувати, та до всієї Святої Сім’ї.

Свят, присвячених Пресвятій Богородиці, протягом року відзначається  декілька, проте 8 січня вважається соборним, тобто, загальним днем. У цю дату вшановують не лише діву Марію, але й інших пов’язаних з нею членів сім’ї і святих: самого Ісуса Христа, Святого Якова, Святого Йосипа та інших.

Собор Пресвятої Богородиці є настільки давнім святом, що дату його заснування відносять ще до епохи раннього християнства. Проте, відомо, що в 4 столітті нашої ери вже віддавали хвалу не лише Богові, але і Богородиці, що народила його. Офіційне ж визнання святкування закріплене в Правилах Вселенського Собору, що відбувся у кінці 7-го століття нашої ери.

Позначки:
Share via
Copy link