День Незалежності Ісламської Республіки Пакистан

День Незалежності Ісламської Республіки Пакистан

14 серпня свою незалежність святкує Ісламська Республіка Пакистан. Свій суверенітет країна здобула у 1947 році. Через 9 років набула сили конституція, яка оголосила домініон Великої Британії Ісламською Республікою Пакистан. У мусульманському світі Пакистан став першою країною-республікою, в якій державною релігією є іслам. Останній генерал-губернатор домініону Іскандер Мірза посів посаду президента республіки.

Зараз про Пакистан частіше можна почути не зовсім радісні та приємні новини. В країні важке економічне становище, процвітає корупція та тероризм, насильство проти жінок. Але не зважаючи на це, можна виділити декілька маловідомих та цікавих фактів:

  • Мало хто знає, що більше 50% усіх футбольних м’ячів світу виготовляють у Пакистані, хоча найпопулярніші види спорту тут крикет та хокей на траві. 
  • Є в країні юні таланти: наймолодший володар Нобелівської премії пакистанська дівчина Малала Юсафзай, а юний геній Шофан Тхобані у віці восьми років отримав роботу у компанії Microsoft.

Готується Пакистан до Дня Незалежності заздалегідь: вулиці міст прикрашаються національною символікою, стрічками та прапорцями. Відзначають суверенітет святковими парадами, урочистою ходою в національних костюмах, розвагами, урочистою зміною вартових біля мавзолею Мухаммада Алі Джини та феєрверками.

Позначки: