День Везувію

День Везувію

24 серпня у світі відзначають День Везувію, віддаючи данину пам’яті.

День Везувію в історії

Саме у цей день 79 року нашої ери сталося одне із найбільш катастрофічних вивержень вулкану, що поховало під шаром попелу та пемзи 3360 осіб. Внаслідок цієї природної катастрофи були повністю знищені міста Помпеї, Геркуланум та Стабії.

За свідченнями Сенеки Молодшого, давньоримського філософа, перші прояви активності Везувію відбулися ще у 62 році до н. е., коли Помпеї зазнали часткової руйнації від землетрусу, та у 64-му, коли руйнувань зазнав Неаполь. Проте мешканці цих міст знехтували «попередженнями» вулкану та продовжували безтурботне життя. Як описував очевидець тих подій Пліній Молодший, виверження тривало близько 18 годин, під час яких Помпеї накрило шаром попелу та лави товщиною близько 6 метрів, а Геркуланум був похований під 20-метровим шаром вулканічної породи.

Це було не єдине виверження Везувію. Вдруге він прокинувся у 1631 році, забравши життя 3500 осіб, та у розпал Другої світової війни 1944 року, щоправда, тоді кількість жертв була мінімальною – 27 чоловік. Відтоді вулкан знаходиться у відносно спокійному стані.

Як відзначають цей день?

Відзначити цей день можна переглядом документальних кінострічок про Везувій, почитати цікаву та корисну літературу про виверження або відвідати вулкан особисто, який із 1995 року набув статусу національного парку. 

Позначки:
Copy link