Міжнародний день лісів

Міжнародний день лісів

21 березня кожного року планета відзначає важливе екологічне свято – Міжнародний день лісів (International Day of Forests). Подію започаткувала Організація Об’єднаних Націй 28 листопада 2012 року у зв’язку величезними втратами лісових насаджень (близько 13 мільйонів гектарів на рік). З 1971 року існувало схоже свято – Всесвітній день лісового господарства (World Forestry Day).

Метою Міжнародного дня лісів є покращення поінформованості людства щодо цінності дерев та лісів, заклик до створення заходів з відновлення й захисту лісу, залучення до розумного використання природних ресурсів. Щорічно обирається нова тема дня. Наприклад, тема Міжнародного дня лісів 2024 року – “Ліси та інновації: Нові рішення для кращого світу”.

Боротьба з вирубкою лісів вимагає нових технологічних досягнень. З огляду на те, що 10 мільйонів гектарів щорічно втрачається через вирубку лісів і приблизно 70 мільйонів гектарів страждають від пожеж, ці інновації необхідні для систем раннього попередження, сталого товарного виробництва та розширення прав і можливостей корінних народів за допомогою картографування земель і доступу до кліматичних фінансів.
Крім того, відновлення екосистем, зокрема лісовідновлення, може суттєво сприяти пом’якшенню наслідків зміни клімату та підвищенню продовольчої безпеки, водночас розширюючи межі сталої продукції з деревини. та підвищенню продовольчої безпеки, водночас сприяючи сталому виробництву продукції з деревини.1

Схожі події:
🌱 Всесвітній день тропічного лісу
🌱 День працівників лісу
🌱 Міжнародний день екологічних знань

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Земля втрачає близько 95 мільйонів дерев на рік та півтора гектара лісу щосекундно. Ліси займають одну третю всього суходолу і мають неабиякий вплив на стан екології.

  1. https://www.un.org/en/observances/forests-and-trees-day []
Позначки:
Copy link