День степу в Україні

День степу в Україні

30 травня щорічно святкується День степу в Україні. Ініціаторами свята були учасники міжрегіонального наукового семінару «Охорона степових ландшафтів Донецької та Луганської областей», який відбувся 1 березня 2017 року в Оргуському інформаційному центрі. Також створенню свята сприяло святкування у тому ж році 90-річчя створення заповідника «Кам’яні могили», який є традиційним символом охорони степів в Україні. Учасники семінару проголосували за щорічне проведення у національних природних парках наукових конференцій з охорони степових ландшафтів.

Схожі події:
🏞 Міжнародний день Дніпра
🏞 Український День навколишнього середовища (День довкілля)
Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Запровадити державне святкування було запропоновано з метою популяризації українських степів, якими багата країна. Важливою метою є їхній захист, адже степові ландшафти на сьогодні є найбільш пошкодженими та незахищеними.

  • На даний час усі наявні залишки степів повинні охоронятися від переорювання, залісення та видобутку корисних копалин.

На думку експертів, першочерговим заходом по збереженню степових ландшафтів являється створення нових заповідних об’єктів, для чого необхідним є проведення відповідних законодавчих заходів. Степи повинні бути введені до Земельного кодексу як нова категорія земель, на рівні з лісами та землями водного фонду. 

Коли будемо відзначати День степу в Україні?

РікДатаДень
202430 травняЧетвер
202530 травняП’ятниця
202630 травняСубота
202730 травняНеділя
202830 травняВівторок
Copy link