День проголошення Незалежності Східної Республіки Уругвай

День проголошення Незалежності Східної Республіки Уругвай

25 серпня День Незалежності святкує Уругвай (Східна Республіка Уругвай) – друга найменша незалежна країна Південної Америки після Суринаму. 

Схожі події: День Незалежності Республіки Науру та День Незалежності Республіки Панама

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Незалежність Уругвай здобув, ідучи тернистим шляхом. У сучасній історії країни можна виділити 3 важливі події. У 1815 році генералом Хосе Артигасом була задекларована незалежність Федеральної ліги. Через 10 років 25 серпня було оголошено про набуття Незалежності Східної групи від Бразилії, а майже через 5 років, у липні 1830, затверджена Конституція Уругваю.

Незважаючи на те, що до 1985 року у країні панувала військова диктатура, зараз Уругвай є найменш корумпованою державою Латинської Америки.

Цікаві факти про Уругвай

  • У 2009 році кожен школяр Уругваю отримав безкоштовний персональний комп’ютер з Wi-Fi, такого досі не було у жодній країні світу.
  • В Уругваї серед усіх держав планети найвищий показник грамотності населення – 98%. Це вдалося досягнути внаслідок безкоштовного доступу уругвайців до обов’язкового шкільного навчання.
  • Звання «найбіднішого президенту світу» також отримав один із очільників держави. Хосе Мухіка керував країною протягом 5 років та став відомий світу тим, що 90% своїх прибутків віддавав на благодійність.

Уругвай заслужено називають першою країною латиноамериканського світу, якій вдалося стати країною загального добробуту. 

Позначки:
Copy link