День Незалежності Бразилії

День Незалежності Бразилії

7 вересня національне свято День Незалежності святкують у Бразилії – країні, яку відкрив мореплавець з Португалії Педру Кабрал у 1500 році під час подорожі до Індії. 

Схожі події: День Незалежності Фінляндії та День Незалежності Барбадосу

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Прагнення до набуття незалежності Бразилія мала ще на початку XVIII сторіччя, у колоніальні часи. Тоді Португалія була метрополією, а Англія споживала основну частину товарів, яку виробляли в цій колонії. У 1808 році Наполеон розгорнув проти Португалії війну, через яку королю Дону Жуану VI довелося разом зі своїм двором перебратися до Ріо-де-Жанейро. Переїзд короля до Бразилії ще більше наблизив країну до незалежності. Вже через 7 років Бразилія перестала бути колонією та увійшла до складу Об’єднаного королівства на рівних позиціях з Португалією. 

Ще через 6 років Дон Жуан VI повернувся до Лісабону, залишивши в Ріо свого спадкоємця та оголосивши його віце-королем. Саме Дон Педро I 7 вересня 1822 року оголосив Бразилію незалежною імперією, 1 грудня цього ж року він коронувався під ім’ям Педро I. Таким шляхом Бразилія стала імперією на чолі з королем, який залишався спадкоємцем португальської корони.

Позначки:
Copy link