День проголошення Незалежності Мексиканських Сполучених Штатів

День проголошення Незалежності Мексиканських Сполучених Штатів

День проголошення незалежності Мексиканських Сполучених Штатів відзначають 16 вересня. Понад двісті років тому (в 1810 році) у цей день жителі країни підняли народне повстання, яке очолив отець Ідальго. Згідно з легендою, він вийшов на головний балкон Національного палацу та задзвонив у дзвін, тим самим закликавши жителів Мексики до визвольної боротьби. Результатом їх зусиль стало звільнення від іспанського панування.

Схожі події: День незалежності Бруней-Даруссаламу та День Незалежності Мавританії

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Боротьба тривала довгих одинадцять років. Остаточна перемога була здобута в 1821 році, після чого Мексика стала незалежною державою.

Урочиста програма святкувань розпочинається вночі 15 вересня театралізованими виставами, які ілюструють боротьбу мексиканського народу.

Місцеві мешканці на честь свята одягають національний одяг – чарос та чина побланас. Туристи можуть зробити фото в сомбреро. Пік святкування припадає на 11 годину вечора, коли на головний майдан країни прибуває очільник держави. На даху Національного палацу до цього часу зберігається дзвін, за допомогою якого колись закликали до революції. Президент вдаряє в дзвін, після чого натовп скандує «Віва Мексика». Урочистості завершуються святковим феєрверком.

Позначки:
Copy link