День Незалежності Аргентини

День Незалежності Аргентини

Щороку 9 липня аргентинці відзначають День незалежності від Іспанії, який був проголошений у 1816 році.

Схожі події: День проголошення Незалежності Республіки Гвінея-Бісау та День Незалежності Республіки Гватемала

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Історія Аргентини як країни розвивалася з початку XVI століття. Іспанські іммігранти, яких називали креолами, почали масово заселятися на її землях. Вже у 1580 році Іспанія повністю контролювала всю країну. Індіанці постійно вели боротьбу проти колонізаторів.

Щоб не допустити окупації Португалією та Великою Британією, у 1776 році Іспанія засновує «Віце-королівство срібної річки», до складу якого входять Аргентина та сусідні іспанські країни-колонії.

У 1810 році Іспанія зазнала поразки у війні з Францією. На вимогу Наполеона Бонапарта іспанський король Фердинанд VII змушений був зректися престолу. Щоб керувати державою під час його відсутності, в Аргентині створили Тимчасову хунту.

Різні погляди між владою, у планах якої було об’єднати країну, та внутрішніми провінціями, не охочими підпорядковуватись Буенос-Айресу, призвели до військових конфліктів та затримки проголошення країни незалежною.

Після поразки Наполеона у битві під Ватерлоо, яка відбулась у 1816 році, провінції почали об’єднуватись та здобувати незалежність.

9 липня 1816 року у місті Тукуман Національний Конгрес прийняв важливий та довгоочікуваний документ для Аргентини – Декларацію про суверенітет Провінцій Срібної Ріки.

Позначки:
Copy link