День пам'яті мучеників Фотія і Аникити

День пам’яті мучеників Фотія і Аникити

25 серпня православні віряни вшановують пам’ять мученика Аникити та мученика Фотія, які приходилися один одному ріднею – дядьком та племінником. 

Схожі події: День пам’яті святих мучеників Фірса, Левкія та Каленика та День пам’яті священномученика Климента Римського

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Аникита, займаючи високу посаду сановника на воїнській службі, викрив імператора Діоклетіана. Останній поставив на площі міста різні знаряддя для тортур, залякування та страти християн. Розгніваний імператор наказав схопити та мучити Аникиту. Багато тортур випало на його долю: фізичні муки, зустріч з хижими звірами, колесування, паління вогнем тощо. Кожен раз святий залишався неушкодженим, його кати падали непритомні, а одного разу стався сильний землетрус, який поховав під міською стіною багато язичників. 

Племінник Фотій завжди підтримував дядька. Одного разу він сказав Діоклетіану, що його боги – ніщо. За це його разом з Аникитою кинули до темниці. Через декілька днів цар благав мучеників відректися від своєї віри, заради обіцяного багатства, але й це не змінило думки святих. Через відмову Аникиту та Фотія продовжили мучити, прив’язували до коней, закривали у розжареній лазні. Останнім випробуванням стала величезна піч, у яку ввійшли не тільки Аникита та Фотій, а ще й безліч християн, яких надихнули вчинки та стійка віра мучеників. Всі вони загинули молячись Творцю, тіла дядька та племінника у вогнищі не постраждали, навіть волосся залишилося незайманим. Багато язичників, побачивши це диво, прийшли до Христа.

Позначки:
Copy link