Цікаві факти про Аргентину

Цікаві факти про аргентину 2

У перекладі слово «Аргентина» означає «земля срібла». Це велика країна з різноманітними географічними особливостями, з багатою і цікавою культурою та історією. Друга назва Аргентини – «земля шести континентів», центральну територію займають широкі трав’янисті рівнини – пампаси.

До Дня незалежности Аргентини пропонуємо вам добірку цікавих фактів про цю дивовижну країну.

Аргентина займає восьму позицію серед найбільших країн світу, площа її території складає 2766 890 квадратних кілометрів.

Свою незалежність від Іспанії Аргентина проголосила в 1816 році. Після цієї події в Аргентину почали з’їжджатися мігранти з різних країн: Франції, Великобританії, Італії, Німеччини та Іспанії.

Буенос-Айрес

Сьогодні більша частина всього населення має європейське походження. Аргентина вважається країною іммігрантів. В кінці XIX – початку XX століття сюди прибуло понад 6,6 млн європейців. Більшу частину з них складали іспанці й італійці, але було також багато колишніх громадян Франції, Німеччини та Великобританії. Сьогодні населення Аргентини близько 40 млн чоловік. Близько 40% з них італійського походження, а у більшої частини решти – німецьке коріння.

Аргентина нікого не депортує, навіть тих, хто порушує візовий режим і перебуває в країні нелегально. Закону про депортацію тут просто немає.

Більше цікавих фактів на нашій «Планеті фактів» в Телеграмі. Приєднуйтесь!

Буенос-Айрес посідає друге місце за кількістю єврейського населення серед міст світу (більш ніж 300,000), перше місце займає Нью-Йорк.

Дослідники з Європи вперше ступили на землі Аргентини в 1516 році.

Шістдесят відсотків аргентинців є власниками будинків і часто добудовують додаткові кімнати, замість того, щоб переїхати в будівлю більших розмірів.

Лама

Американські ссавці з сімейства верблюжих – лами здатні підніматися в гори на велику висоту. Люди в Андах використовують їх, щоб перевозити речі, з вовни лам роблять теплі ковдри і пончо. М’ясо лам також поширене в багатьох стравах в областях, які відносяться до Анд.

Коли аргентинські діти «втрачають» молочний зуб, вони обов’язково кладуть його під подушку. Вночі приходить мишеня на ім’я Перес, яке заберає його і залишає трохи монет. Ця традиція, яка прийшла з Іспанії стала головною сюжетною лінією мультфільму «Пригоди мишеняти Переса», який був випущений в 2006 році.

Коли дівчинці виповнюється 15 років, батьки влаштовують велику вечірку, на якій дівчинка часто танцює вальс зі своїм батьком, а потім і з іншими хлопчиками.

Опівночі на 1 січня, аргентинці збираються на вулиці, щоб відсвяткувати Новий рік з сусідами. Влаштовують феєрверки і підривають хлопавки.

Аргентинці щорічно 20 липня святкують День Дружби або День Друга. Вони збираються разом з друзями, роблять один одному подарунки і відсилають вітальні листівки, що дуже незвично в Аргентині. Вони обов’язково дзвонять, або відсилають СМС старим друзям. Це зазвичай призводить до тимчасових проблем із мобільним зв’язком. Цей день не відзначається як державне свято. Однак люди заздалегідь бронюють місця в ресторанах, барах і пабах для того, щоб зібратися разом з друзями.

Ернесто Гевара, аргентинський лікар, а також латиноамериканський революціонер, команданте Кубинської революції 1959 року і кубинський державний діяч отримав своє прізвисько – Че, щоб підкреслити Аргентинське походження. Вигук «che» є поширеним зверненням в Аргентині.

Ернесто Че Гевара

Аргентинська валюта змінювалася двічі з 1985. У 1985 песо замінив аустраль, а потім в 1992 році уряд знову повернув песо.

Туристам потрібно не забувати вітатися і прощатися з аргентинцями, якщо вони не хочуть здатися грубими.

Найширший проспект в світі – це центральна дорога шириною в 110 метрів і розділена на 16 смуг руху, яка розташована в самому центрі міста Буенос-Айрес.

Ігуасу – один з найбільших водоспадів у всьому світі, діаметр його становить 2700 метрів, а висота – 80 метрів. У 2011 році водоспад Ігуасу був обраний в якості одного з 7 нових чудес світу.

Аргентинозавр
Аргентинозавр

Аргентинозавр є одним з найбільших динозаврів в світі. Це, безсумнівно, одна з найбільших тварин, що ступали на Землю. Його викопні останки були знайдені в містечку Плаза Уінкуль, в провінції Неукен.

Діючий закон в країні наказує людям, які хочуть зайняти пости президента або віце-президента, в обов’язковому порядку бути католиками.

Аргентина багата музеями, тільки в Буенос-Айресі їх налічується близько 120.

Найдовша вулиця у всьому світі розташована в столиці Аргентини і носить назву «Проспект 9 липня».

Йерба Мате

«Мате» – це безалкогольний національний напій, що пьють з калабаса (висушений спеціальний гарбузик) через соломинку (бомбілью) на кінці якої прикріплено ситечко. Напій тонізує не менше ніж кава і дуже популярний в країні.

Схожі статті

Copy link