9 квітня 2023 – яке свято чи подія в календарі, іменини (день ангела), народні прикмети

Рамазан-байрам

Рамазан-байрам

Рамазан-байрам - значуще релігійне свято, яке відзначають мусульмани всього світу. Подія знаменує кінець Рамадану.
Міжнародний день «Будьте добрими до юристів»

Міжнародний день «Будьте добрими до юристів»

Щорічно у другий вівторок квітня відзначається Міжнародний день «Будьте добрі до юристів».
Міжнародний день ASMR

Міжнародний день ASMR

Міжнародний день ASMR — це святкування унікального явища, яке захопило Інтернет за останні роки. Подія відзначається 9 квітня.
День фінської мови

День фінської мови

9 квітня кожного року відзначається День фінської мови або День Мікаеля Агріколи (Finnish Language Day).
Всесвітній день антикваріату

Всесвітній день антикваріату

Всесвітній день антикваріату. Читайте далі про цікаві факти виникнення цього свята та що можна робити в цей день.

Який день 9 квітня?

Підписуйтесь на наші канали та розсилку

Яке ще свято сьогодні? Знаєте ще свята чи події в цей день? Напишіть нам, ми розповімо всім!

Завітайте також до нашого розділу Цікаві факти.

9 квітня щороку відзначається декілька свят і подій. День добрих справ є одним з них. Це міжнародне свято, що об’єднує волонтерів з усього світу, які прагнуть зробити добрі вчинки для блага планети та людей. Волонтери виконують різноманітні дії, такі як прибирання парків, допомога безпритульним тваринам, допомога малозабезпеченим громадянам тощо. Мета цього свята полягає у поширенні доброти та допомозі тим, хто цього потребує.

Щорічно 9 квітня також відзначається День фінської мови або День Мікаеля Агріколи. Мікаель Агрікола — це фінський просвітитель, який зробив величезний внесок у розвиток фінської мови. Він переклав Новий Заповіт на фінську мову і створив першу граматику фінської мови. Це свято є символом гордості за фінську мову та культуру, а також нагадує про важливість мови для збереження національної ідентичності.

У 2023 році 9 квітня католики відзначають свято Великодня. Це свято є одним з найбільших християнських свят і відзначає воскресіння Ісуса Христа. Християни відзначають Великдень релігійними обрядами, відправами у церквах, та сімейними заходами.

Ще одне релігійне свято у 2023 році припадає на 9 квітня — Вербна неділя, яка також відома як Вхід Господній в Єрусалим, є важливим днем в християнському календарі. Цей день припадає на останню неділю перед Пасхою і відзначає подію, коли Ісус в’їхав до Єрусалиму на ослах, і його прийняли як Месію. У цей день, віряни часто прикрашають свої будинки та церкви вербовими гілками, які символізують гілки, які люди клали перед Ісусом, коли він в’їжджав до міста.

Всесвітній день антикваріату був створений з метою популяризації та збереження культурної спадщини. У цей день усі бажаючі мають можливість відвідати антикварні магазини, ярмарки або аукціони та придбати раритетні речі, що мають історичну цінність. Також у цей день проводяться екскурсії по музеях та історичних пам’ятках, де можна побачити унікальні предмети, що свідчать про життя та культуру минулих епох.

Іменини Матрони Солунської (Мотрони)

Щодо іменинників, які відзначають свій день ангела сьогодні, серед них є ім’я Мотрона – назва походить від латинського терміну “matrona”, який у Стародавньому Римі позначав особливий статус заміжньої, вільнонародженої жінки. В основі слова лежить латинське “mater”, що означає “мати”, а його загальне значення перекладається як “мати сімейства” або “шановна пані”. Славу цьому імені принесла свята мучениця, яка жила в III-IV століттях. Матрона Солунська, християнка, яка потрапила в рабство і прийняла юдаїзм, продовжувала таємно відвідувати церкву, за що була страчена. Обставини, що призвели до її мученицької смерті, сприяли увічненню її імені на століття. А її канонізація забезпечила її включення до літургійних календарів як Православної, так і Католицької Церков.

Також 9 квітня святкують іменини Мефодія, Мануйла, Мануїла, Охріма, Феодосія, Олександра та Івана. Ім’я Мефодій походить від грецького слова “метод” і означає “шлях”. Іменинники з цим ім’ям зазвичай мають творчий потенціал та схильність до філософських роздумів. Ім’я Мануйло походить від івритського слова “менахем” і означає “утіха”. Іменинники з цим ім’ям зазвичай мають високу інтуїцію та здатність до пізнання та розвитку.

Жан-Поль Бельмондо (Jean-Paul Belmondo) був французьким актором, знаменитим своїми ролями в комедіях та бойовиках. Він народився 9 квітня 1933 року у Неві-сюр-Сен, Франція. Бельмондо почав кар’єру в кіно в 1950-х роках, але його справжня слава прийшла в 1960-х роках. У 1980-х роках він відмовився від бойовиків та перейшов до більш серйозних ролей. Помер актор у вересні 2021 року у віці 88 років.

Г’ю Гефнер (Hugh Hefner) був американським видавцем та засновником журналу Playboy. Він народився 9 квітня 1926 року у Чикаго, США. Гефнер заснував Playboy у 1953 році, а ще до цього працював журналістом та кінокритиком. Його журнал став популярним завдяки вмісту, який включав фотографії оголених жінок, статті про політику та культуру, а також розділи про спорт та автомобілі. Гефнер був вважаний символом сексуальної революції 1960-х років та популяризував поняття “Playboy-філософії”, яка сприймалась як звільнення від соціальних конвенцій. Він помер у вересні 2017 року у віці 91 року.

Цей день в історії — пам’ятні дати

9 квітня 1667 року у Парижі відбулася перша у світі публічна мистецька виставка. Виставка включала більше 100 картин та малюнків і була організована Академією мистецтв Парижа. Ця подія стала мільниковою для світової культури та мистецтва, оскільки показала великий інтерес до мистецтва в Парижі та по всьому світу.

Саме в цей день у 1860 році французький винахідник Едуард-Леон Скотт де Мартінвілл зробив перший аудіозапис на світі. Запис був створений за допомогою фонографа, який Скотт де Мартінвілл винайшов у 1857 році. Його аудіозапис зберігається в паризькому архіві та є одним з найдавніших аудіозаписів на Землі.

У далекому 1930 році в Нью-Йорку вперше продемонстрували роботу відеотелефона. Зв’язок був встановлений між офісами компаній Bell Laboratories і AT&T. Ця подія стала важливим кроком у розвитку технологій комунікацій, оскільки дозволила пересилати зображення в реальному часі.

В цей день у 1963 році екс-прем’єр-міністр Британії Вінстон Черчилль став першим іноземцем, якому Конгрес США присвоїв звання почесного громадянина США. Ця подія була відображенням високого рівня відносин між Великою Британією та США та визнанням внеску Черчилля у боротьбу проти фашизму під час Другої світової війни.

У 1966 році Ватикан скасував Індекс заборонених книг, який існував з 1559 року. Цей список містив назви книжок, заборонених для читання католиками, а також заборонених авторів. Індекс був важливою частиною інквізиції, метою якої було забезпечення безпеки “істинної католицької віри”

У 1977 році шведська група ABBA очолила американський хіт-парад з піснею «Dancing Queen». Ця пісня стала найуспішнішим синглом групи і є однією з найвідоміших та найпопулярніших пісень усіх часів. «Dancing Queen» була випущена у серпні 1976 року і здобула широку популярність в усьому світі завдяки її жвавому ритму та позитивному настрою. Пісня залишається однією з найвідоміших до цього дня.

У 1983 році англійський музикант Девід Боуї очолив хіт-парад з піснею «Let’s Dance». Пісня стала однією з найвідоміших композицій Девіда Боуї та однією з найвідоміших пісень 1980-х років. Пісня здобула низку музичних нагород та зайняла вершину хіт-парадів більш ніж у десяти країнах світу.

1990 – У Львівській опері відбулося перше засідання Львівської обласної ради першого демократичного скликання, що символізувало розвиток демократії в Україні.

У 2003 році Європарламент схвалив вступ до Європейського союзу десяти нових країн: Кіпру, Мальти, Естонії, Латвії, Литви, Угорщини, Польщі, Чехії, Словаччини й Словенії, що значно розширило його межі. До цього часу до ЄС входили 15 країн. Вступ десяти нових країн до ЄС став важливим кроком у процесі європейської інтеграції й підкреслив важливість співпраці та взаєморозуміння між країнами.

19 квітня 2005 року Чарльз, принц Уельський, став об’єктом суспільної уваги через своє одруження з Каміллою Паркер-Боулз. Це сталося після його розлучення з принцесою Діаною в 1996 році, що було справою національного масштабу. Одруження Чарльза і Камілли було підтримане королевою Єлизаветою II й, попри деякі протести з боку громадськості, відбулося в Громадській камері Святого Георгія в Віндзорі.

У 2015 році в Україні були ухвалені декомунізаційні закони, які мали на меті забезпечити видалення символіки радянської епохи з української культури та суспільства. Закони забороняли використання комуністичної символіки та перейменовували вулиці та міста, які були названі на честь радянських діячів. Ці закони стали частиною процесу деокупації України та сприяли переходу країни до західної орієнтації та демократичних цінностей.

Народні прикмети на Вербну неділю

  1. Якщо на Вербну неділю дерева ще не розпустили листя, то врожай буде хороший.
  2. Якщо в цей день погода буде ясною і теплою, то літо буде спекотним і сухим.
  3. Сніг на Вербну неділю означає раннє літо і гарний врожай.
  4. Якщо освяченою вербою легенько побити худобу, то вона хворітиме весь рік.

Варто зауважити, що ці прикмети мають народний характер і не мають наукового підтвердження.

.

Які іменини 9 квітня?

В цей день святкуються іменини Мотрони.
В цей день святкуються іменини Мефодія.
В цей день святкуються іменини Мануйла.
В цей день святкуються іменини Мануїла.
В цей день святкуються іменини Охріма.
В цей день святкуються іменини Феодосія.
В цей день святкуються іменини Антона.
В цей день святкуються іменини Миколи.
Олександр - значення імені, історія, іменини
Сьогодні святкуються іменини Олександра.
В цей день святкуються іменини Івана.

Хто народився 9 квітня?

Жан-Поль Бельмондо
Французький актор («Професіонал», «Один шанс на двох»).
Г'ю Гефнер
Американський видавець, засновник журналу «Playboy».
Йорн Утзон
Данський архітектор, спроектував будівлю опери Сіднея.
Едвард Майбрідж
Англійський та американський фотограф і дослідник, відомий вивченням процесу руху та його фіксації, один з винахідників-предтеч кіно.
Ісамбард Кіндом Брунель
Англійський інженер і винахідник. Син Марка Брюнеля.
Теобальд Бем
Німецький інструментальний майстер, флейтист і композитор, творець сучасної поперечної флейти.

Корисно? ❤️ Збережіть та поділіться з друзями!

Copy link