10 цікавих фактів про Литву

цікаві факти про литву
  1. Найпопулярнішою литовською стравою є цепеліни. Вони нагадують своєю овальною формою дирижаблі, які виготовлялися у роки Першої світової війни заводом, названим на честь графа Цепеліна. Страва являє собою картопляні галушки з м’ясною начинкою, які подають разом зі шкварками та сметаною.
  2. Національна мова у Литві є ще більш давньою, ніж грецька, німецька, кельтська, латинська та слов’янська. Литовська мова більше, ніж інші, зберегла риси мови, яку лінгвісти називають протоіндоєвропейською, яка була у вжитку близько 3500 р. до н.е. Філологи мають гадку, що ця мова є однією з найдавніших серед тих, що існують зараз на нашій планеті.
  3. Кожного року на честь святкування Дня небесного покровителя Ірландії Святого Патрика, 17 березня у Литві фарбують річку Вільняле у зелений колір. Метод фарбування є цілком безпечним для здоров’я – у водоймі можна навіть купатися, а сама ідея такого відзначення пришла з Чикаго.
  4. У Вільнюсі поширені скульптури білих янголів, що посміхаються. За легендою, вони були створені задля захисту мешканців від бід та нещасть. Гості та місцеві під захистом янголів отримують позитивні емоції. Матеріал скульптур легкий, тому білокрилих створінь можна переносити у будь-яку частину міста.
  5. Литва є розвиненою у сфері інформаційних технологій країною. Вона займає перше місце по всій Європі за рівнем швидкості мережевого з’єднання. Кожен житель та гість держави буде забезпечений швидким інтернет-зв’язком цілком безкоштовно.
  6. Литва є однією з країн із найшвидшим спадом темпів росту населення. Основною причиною таких низьких показників приросту є високий рівень міграції до країн Євросоюзу. Кожного року країна втрачає щонайменше 1% населення.
  7. Найпопулярнішим спортом у Литві є баскетбол. Це пов’язано також із достатньо високим середнім зростом уродженців держави – 183 см, аж на 6 см більше за будь-якого середньостатистичного мешканця Європи. Ще з 1930-х років баскетбол набув широкої популярності серед литовців та досі не втрачає своїх позицій.
  8. Близько 40% площі країни займають ліси. Це зелена та природолюбна країна. У природному парку дельти Немана знаходиться місце, де виводять пташенят майже 300 видів птахів.
  9. Литва є єдиною європейською державою, що має власний аромат: свіжий, із солодкими та гіркуватими квітковими нотками. Лінійка ароматів називається «Запах Литви» та випускається у формі освіжувачів повітря для приміщень. Метою його створення є насамперед популяризація туристичного іміджу країни.
  10. Національним литовським символом є білий лелека. Після того як на Токійській конференції 1960 року Литва зобов’язалася взяти на себе піклування про долю цих птахів, у 1973 році лелеки були оголошені національним символом країни. Саме у Литві найвищий рівень заселення місцевості білими лелеками.
Так звучить литовська мова
Краєвиди Литви в 4К

Читайте нашу статтю: Найцікавіші факти про Україну

Цікаві факти про Україну

Більше цікавих фактів на нашій «Планеті фактів» в Телеграмі. Приєднуйтесь!

Схожі статті

Copy link