Чистий четвер

Чистий четвер

Чистий четвер – це свято, що відзначається християнами щороку у четвер перед Великоднем. Цей день має особливе значення для православних народів, символізуючи очищення через миття тіла та прибирання в оселі.

У 2024 році початок Чистий четвер припадає на 2 травня

Великдень

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

За біблійною легендою у Чистий четвер (Великий четвер) Іуда – один з дванадцяти учнів Христа, продав свого наставника, що після цього був закатований. Через це люди вважають, що саме на четвертий день тижня на Землі оживають злі сили. Це день, коли потрібно якомога краще очистити себе від гріху – вмитися чи викупатися у річці. 

Також селяни у цей день прибиралися у своїх хатинах та на подвір’ї, доводячи все до блиску. У садках також наводили порядок: згрібали старе листя, викидали бур’яни та сміття. 

Сучасні традиції свята

Одним із поширеним звичаїв є випікання пасок. За народним повір’ям вважається, що від того, наскільки гарними вийшли паски, залежить успішність усього наступного року. 

На Чистий четвер у християн не прийнято залишати на наступний день брудні речі або посуд, краще влаштувати генеральне прибирання. Зранку (краще до сходу сонця) люди «вмиваються сріблом». Для цього у воду напередодні кладуть срібну монету або іншу срібну річ. 

Листівки на Чистий четвер

👉 Розділ Листівки та привітанняЛистівки у ВайберіЛистівки в Телеграмі

Copy link