Всесвітній день собаки

Всесвітній день собаки

Що це за день?

Життя людей тісно пов’язане з домашніми тваринами, і чи не найміцніший зв’язок ми маємо з собаками.  Ці дивовижні створіння справді вирізняються серед усіх інших надзвичайним розумом, чутливістю та відвагою. Вони досконало виконують функції особистих захисників, поводирів для людей з особливими потребами, допомагають правоохоронцям, рятувальникам, медикам, при цьому залишаються вірними й безкорисливими. Не дивно, що на честь собак люди заснували кілька святкових днів і один з них — Всесвітній день собаки, який відзначається 26 серпня. 

Схожі події:
🐕 Міжнародний день собаки
🐕 День їздових собак
🐕 День відповідального собаківництва
🐕 День безпородної собаки
🐕 Міжнародний день собаки-поводиря

У статті про цю подію можна знайти більше детальної інформації та цікавих фактів про собак.

Як виникла ідея відзначати Всесвітній день собаки?

Ідея Всесвітнього дня собаки належить американці Коллін Пейдж. Ця жінка є одним з провідних американських спеціалістів з поведінки тварин, автором книг, експертом сайту DogTime.com та журналу «OK!». До речі, вона заснувала не тільки День собаки, але й День кішки, День цуценят, День домашніх тварин, День пляжу  та інші свята, пов’язані з природою та живими істотами.

День собаки Коллін Пейдж заснувала в 2004 році. Дата свята — 26 серпня — це пам’ятний для жінки день, коли в її родині з’явилася собака Шелті, взята з притулку. Тоді Коллін було всього 10 років, але саме завдяки Шелті вона знайшла своє покликання — вивчати характер і поведінку тварин та захищати їх від байдужості й жорстокості. 

Коллін Пейдж закликає поважати й любити усіх собак, незалежно  від того, чистопородні вони чи звичайні дворові. При цьому жінка виступає проти купівлі цуценят у заводчиків, бо вважає, що вони експлуатують тварин задля прибутку. Тому Пейдж всім рекомендує брати цуценят та собак з притулків, і це цілком можливо навіть для тих, хто шукає собі компаньйона певної породи, адже серед безпритульних тварин зустрічається чимало породистих.

Попри те, що День собаки починався як національне свято у США, він швидко набув статусу всесвітнього і відзначається в більшості країн. До популяризації Всесвітнього дня собаки із задоволенням долучаються відомі персони — Тейлор Свіфт, Мерайя Кері, Шерон Осборн та інші, а також благодійні й громадські організації та агенції новин.

Читайте нашу статтю: Цікаві факти про мопсів

Цікаві факти про мопсів 2

 

Коли будемо відзначати Всесвітній день собаки?

РікДатаДень тижня
202126 серпняЧетвер
202226 серпняП’ятниця
202326 серпняСубота
202426 серпняПонеділок
202526 серпняВівторок
Copy link