Міжнародний тиждень собак-поводирів

Міжнародний тиждень собак-поводирів

Міжнародний тиждень собак-поводирів традиційно відзначається з 1 по 7 серпня.

Схожі події:
🦮 Міжнародний день собаки-поводиря
🦮 Всесвітній день собаки
🦮 День безпородної собаки

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Міжнародний тиждень собак-поводирів в історії

Перші згадки про таких псів були датовані 79 роком нашої ери. Картини з їх зображеннями знайдені у загиблих від виверження вулкана мешканців міста Помпеї. Також збереглись історичні документи давніх країн Європи та Азії, де були описані чотирилапі помічники.

  • Цікаво, що у 1838 році в Британії вийшов указ, згідно з яким незрячі володарі звільнялись від плати ліцензійних зборів за своїх собак-поводирів.

На початку XX століття в Німеччині з’явилися перші школи для собак. Досвідчені інструктори навчали псів-поводирів допомагати пересуватися ветеранам, які втратили зір під час Першої світової війни. Надалі такі школи почали створювати в інших країнах світу.

Мета Міжнародного тижня собак-поводирів

Метою події є привернення уваги до цих безоглядно відданих особливих собак, які всюди супроводжують своїх незрячих господарів.

На жаль, зараз ще трапляються конфліктні ситуації, коли незряча людина користується громадським транспортом або заходить з собакою-поводирем до магазину або іншого закладу. Ці питання також обговорюються на рівні законодавства, а в перший тиждень серпня до них привертається увага громадян.

Позначки:
Copy link