День їздових собак

День їздових собак

Щороку 2 лютого у багатьох країнах світу відзначають День їздових собак (Sled Dog Day). Протягом тривалого часу вони були єдиним надійним засобом перевезення людей і вантажів у суворих погодних умовах арктичних районів, допоки засніжені простори не були підкорені іншими видами транспорту.

Історія заснування Дня їздових собак

Інформація про походження та засновника події невідома. Та саме в цей день у 1925 році у віддалене містечко Ном на Алясці, де на той час спалахнула епідемія дифтерії, а негода заблокувала всі шляхи транспортного сполучення, естафетою собачих упряжок було доставлено сироватку. Ліки врятували життя багатьом людям.

Протягом декількох тисячоліть люди використовують собачі упряжки для пересування. Без витривалих та сміливих маламутів, хаскі та інших представників їздових собак не могли обійтися у підкоренні обох полюсів планети та багатьох полярних експедиціях. У часи золотої лихоманки на Алясці чотирилапі долали тисячі кілометрів важкопрохідних доріг, щоб перевезти на нарах пошту та провізію золотодобувачам.

Як відзначають цей день?

Під час святкування є нагода розповісти світовій громадськості про відданість цих тварин людям та їхню відвагу. Волонтери привертають увагу до проблем безпритульних та хворих собак, а також закликають захищати їх від жорстокого поводження.

Позначки:
Copy link