Преподобного Антонія Римлянина

Преподобного Антонія Римлянина

16 серпня християни відзначають День пам’яті Преподобного Антонія Римлянина, Новгородського чудотворця. Віряни просять допомоги у святого при отруєннях, захворюваннях щелеп. Також він вважається заступником мандрівників, які полюбляють подорожувати морськими шляхами. Православна церква України не відзначає цей день.

Схожі події: День пам’яті преподобного Івана Мовчальника (Іван Безмовник) та День пам’яті преподобного Нифонта Кіпрського

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Антоній народився у Римі у 1067 році в сім’ї багатих батьків, які дотримувалися християнської віри. У 17 років юнак залишився без батьків, роздав частину їхнього спадку нужденним, частину поклав до діжки та відправив у море. Також він почав вивчати писання отців грецькою мовою та прийняв постриг в одному з відлюдницьких скитів, де прожив до 37 років. 

Через переслідування християн преподобному довелося поневірятися, поки на його шляху на пустельному морському узбережжі не трапився великий валун. На ньому Преподобний провів рік у пості та молитвах. 

У 1105 році сильний буревій відніс валун разом з Антонієм у море, по якому він дістався до селища Волховського на березі річки Волхов недалеко від Новгорода. Сталося це під свято Різдва Пресвятої Матері Божої. На цьому місці Святий згодом заснував монастир на честь вищезгаданого свята. Через рік йому вдалося віднайти пущену морем частину батьківського спадку, на яку він придбав для монастиря землі. У заснованій обителі за ініціативою Антонія допомагали нужденним, сиротам та вдовам. У 1117 році Антоній почав на цих землях кам’яне будівництво. Собор в честь Різдва Богородиці, збудований за його життя, зберігся до наших часів. Пішов з життя Антоній Римлянин на початку серпня 1147 року.

Перевірено та доповнено редакцією DAY TODAY

Copy link