День пам’яті преподобного Іоана Мовчальника (Іван Безмовник)

День пам’яті преподобного Івана Мовчальника (Іван Безмовник)

3 (16) грудня за православним календарем відзначається день пам’яті преподобного Івана Мовчальника (Івана Безмовника). Цей святий довгий час дотримувався обітниці мовчання, після чого почав зцілювати хворих силою своєї молитви. 

Схожі події: День пам’яті священномученика Зиновія і мучениці Зиновії та Свято Святих Петра і Павла

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Іван був народжений у 454 році у родині великого воєначальника. У дитинстві хлопчик захопився вивченням Святого писання. Після смерті батьків він роздав частину спадку нужденним, а інші гроші віддав на зведення храмів. Сам Іван оселився у Колонійській Церкві, де згодом став єпископом, не втративши звичку до аскези.

Після десяти років правління у місті змінився правитель, який постійно втручався у справи служителів церкви. Тоді Іван вирішив на 4 роки усамітнитися у келії лаври Сави Освяченого, після чого ще 9 років жив у пустелі. Після відкриття у собі дару зцілення він повернувся до людей й прожив до 104 років, померши своєю смертю.

Традиції на День пам’яті преподобного Івана Мовчальника

Згідно з традиціями, у цей день не можна давати обіцянок, сваритися, гучно розмовляти та співати. У народі кажуть, що навіть молитися перед іконою Івана Мовчальника треба подумки.

Позначки:
Copy link