День пам’яті преподобного Іоана Мовчальника (Іван Безмовник)

День пам’яті преподобного Івана Мовчальника (Іван Безмовник)

16 грудня за православним календарем відзначається день пам’яті преподобного Івана Мовчальника (Івана Безмовника). Цей святий довгий час дотримувався обітниці мовчання, після чого почав зцілювати хворих силою своєї молитви. 

Схожі події: День пам’яті священномученика Зиновія і мучениці Зиновії та Свято Святих Петра і Павла

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Іван був народжений у 454 році у родині великого воєначальника. У дитинстві хлопчик захопився вивченням Святого писання. Після смерті батьків він роздав частину спадку нужденним, а інші гроші віддав на зведення храмів. Сам Іван оселився у Колонійській Церкві, де згодом став єпископом, не втративши звичку до аскези.

Після десяти років правління у місті змінився правитель, який постійно втручався у справи служителів церкви. Тоді Іван вирішив на 4 роки усамітнитися у келії лаври Сави Освяченого, після чого ще 9 років жив у пустелі. Після відкриття у собі дару зцілення він повернувся до людей й прожив до 104 років, померши своєю смертю.

Традиції на День пам’яті преподобного Івана Мовчальника

Згідно з традиціями, у цей день не можна давати обіцянок, сваритися, гучно розмовляти та співати. У народі кажуть, що навіть молитися перед іконою Івана Мовчальника треба подумки.

Позначки:
Share via
Copy link