День пам'яті преподобного Ніфонта Кипрського

День пам’яті преподобного Нифонта Кіпрського

Християни 23 грудня (5 січня) відзначають День пам’яті преподобного Нифонта Кіпрського. Його життя – це приклад відчайдушної боротьби з гріхопадінням. Воно надихає людей та дає надію, що щире каяття веде до прощення.

Схожі події: День пам’яті святого Стефана та День святого великомученика й цілителя Пантелеймона

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

У дитинстві Нифонт був слухняним і богобоязним хлопцем. Але у юнацькому віці оточення вплинуло на нього. Він став вести гріховне життя. Коли він отямлювався, то жахався своєї поведінки та вчинків. Він вважав, що йому неможливо отримати прощення, тому не спинявся.Одного разу він зустрів товариша, і той сказав, що у Нифонта почорніло обличчя. Тоді він зрозумів, що його очікує, злякався та покаявся. 

Він відрікся від мирського життя та кожного дня невпинно молився Божій Матері, вимолюючи прощення. Протягом 4 років він вів свою духовну боротьбу з демонами, які спокушали його. Згодом Святий Нифонт заслужив Боже благословення та отримав неймовірний дар. Він міг бачити демонів серед людей та виганяти їх за допомогою своєї віри та молитви.

Коли Нифонт постарів, то вирушив до Александрії. Там Патріарх, за Божим пророцтвом, посвятив його у єпископа міста Констанції на Кіпрі. Перед смертю преподобному явилися янголи та Божа Матір.

Позначки:
Copy link