Національний день Бельгії

Національний день Бельгії

Національний день Бельгії, що відзначається щорічно 21 липня, є важливою подією в історії Бельгії, власне, це День незалежності Бельгії. Це день інтронізації першого монарха країни, короля Леопольда I, який склав конституційну присягу в 1831 році. Цього дня також відзначається відокремлення Бельгії від Нідерландів і офіційне створення Королівства Бельгія.

Історична довідка

  • Бельгія була частиною Сполученого Королівства Нідерландів з 1815 року. Однак більшість населення були римо-католиками і все частіше вважали, що правління короля Вільгельма I надавало перевагу північним протестантам. Це невдоволення посилювалося високим рівнем безробіття на Півдні. У серпні 1830 року відбулося кілька заворушень із закликами до відокремлення Бельгії від Нідерландів.
  • Після здобуття незалежності 4 жовтня 1830 року, яка була визнана Лондонською конференцією великих європейських держав, Бельгійський національний конгрес розглянув кілька кандидатур на посаду короля. Після довгих дебатів Леопольду І Саксен-Кобурзькому було запропоновано стати королем новоствореної країни. Він погодився і 26 червня 1831 року був проголошений “королем бельгійців”.
  • Леопольд I відплив до Франції, з Дувра до Кале, і 17 липня 1831 року був доставлений до бельгійського прикордонного села Де Панне. Він подорожував країною, відвідавши, зокрема, Брюгге і Гент. Потім 21 липня 1831 року, стоячи на Королівській площі в Брюсселі, він склав конституційну присягу, прийнявши роль першого короля бельгійців. Цей день став національним святом Бельгії.

Національний день Бельгії – це день національної гордості для бельгійців. Це одне з 10 державних свят Бельгії, яке відзначається концертами, вечірками, феєрверками та іншими святковими заходами. Цей день знаменує початок незалежної бельгійської держави з конституційною монархією і парламентом.

Схожі події:
✔️ Всесвітній день авіації і космонавтики
✔️ Міжнародний день астрономії
✔️ Міжнародний день Космосу
✔️ Міжнародний день польоту людини в космос

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Національний день Бельгії святкується по всій Бельгії та в бельгійських емігрантських громадах за кордоном 21 липня. Основні урочистості відбуваються в Брюсселі і традиційно починаються з Te Deum в соборі Святого Михайла і Святого Гудули, на якому присутній король та інші високопосадовці. У другій половині дня бельгійські збройні сили і поліція проходять під оглядом короля парадом по вулиці Рю де ла Лой і по периметру Брюссельського парку перед Королівським палацом. У параді також беруть участь іноземні контингенти з країн-членів Європейського союзу і союзників Бельгії по НАТО.

У парку і на прилеглих до нього Королівській площі, вулиці Режанс і площі Поеларт для відвідувачів розгорнуті наїдки і виставки бельгійських державних і аварійних служб, збройних сил, благодійних організацій і громадських об’єднань. Тут також пролітають літаки бельгійських військово-повітряних сил. Увечері відбувається феєрверк. З 2003 року тут також відбувається концерт, відомий як “Національний бал”.

В інших частинах Бельгії святкування часто включають церковні служби, блошині ринки та публічні концерти. Бельгійські прапори часто вивішують на магазинах і приватних будинках. Бельгійський клімат означає, що в Національний день часто йде дощ, який у народі називають “національною зливою”.

Визначні події

У Національний день 2013 року король Філіп офіційно вступив на престол після зречення свого батька Альберта II.

Національний день Бельгії – це день святкування важливого моменту в історії, коли Бельгія стала незалежною державою з конституційною монархією і парламентом.

Читайте нашу статтю: Цікаві факти про Україну

Цікаві факти про Україну
Позначки:
Copy link