День Республіки Сан-Марино

День Республіки Сан-Марино

Щороку третього вересня Сан-Марино святкує День Республіки

Схожі події: День Незалежності Республіки Гаїті та День Республіки Буркіна-Фасо

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

За легендою, каменяр Сен-Маринус, бувши християнином, утікав від переслідувань з острова Альба й оселився неподалік гори Титано. Там він збудував невеличку церкву та заснував нове місто, яке згодом перетворилося на республіку Сан-Марино (повна офіційна назва – Найсвітліша Республіка Сан-Марино). 

Справжній суверенітет Найсвітліша Республіка здобула у VI ст. після розпаду Італії на декілька держав. За прикладом Риму, з 12 грудня 1243 року країною керують 2 капітани-регенти з-поміж місцевих уродженців – громадян республіки. Обираються вони двічі на рік: один капітан із панівної верхівки, а другий – із нижчого класу. Сьогодні керманичі обираються подібним чином, але з різних політичних партій.

День Республіки Сан-Марино розпочинається зі святкової меси, яку проводять у храмі Св. Маринуса. Після релігійних урочистостей святкування продовжується виступом оркестру на площі Piazzale Lo Stradone, арбалетним турніром та традиційною грою в бінго. 

  • Зараз Сан-Марино живе за статутом із 6 книг, які були написані протягом XVI ст. Ця конституція вважається найбільш давнім документом, що донині зберіг силу.

Площа Республіки становить лише 61 км2. За величиною (за зростанням) країна вважається п’ятою у світі та третьою у Європі після Ватикану та Монако. Станом на 2013 рік чисельність населення Сан-Марино складала 34 450 осіб.

Позначки:
Copy link