День наближеного значення числа Пі

День наближеного значення числа Пі

День наближеного числа Пі (Pi Approximation Day) відзначається 22 липня і присвячений математичній константі пі (π). Символом свята є дріб 22/7, який є звичайним наближенням числа пі, що дорівнює приблизно 3,14. Цей день є святом математичної концепції, яка відома вже майже 4 000 років і використовується в різних обчисленнях, від розмірів кіл до траєкторій космічних апаратів.

У числа Пі протягом року є кілька календарних дат його вшанування. Це ще одна подія серед низки математичних свят і подій протягом року. Однак, День наближеного значення числа Пі у липні має характер жартівливого і веселого математичного свята.

Схожі події:
✔️ Міжнародний день числа «Пі»
✔️ Міжнародний день математики
✔️ Всесвітній день таблиці множення

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Історія числа Пі

Число Пі відоме вже майже 4 000 років, ще стародавні вавилоняни використовували його наближені значення для обчислення розмірів кіл. Архімед, один з найвидатніших античних математиків з Сіракуз, вперше обчислив значення числа Пі у 250 році до нашої ери. За підрахунками Архімеда, число Пі знаходилося в межах від 31/7 до 310/71. Саме тому число Пі також називають “постійною Архімеда”.

Грецька літера π вперше була використана Вільямом Джонсом у 1706 році як скорочення слова “периферія”, яка згодом стала стандартним математичним позначенням майже через 30 років, коли її популяризував Леонгард Ейлер у 1737 році. Жорж Бюффон, французький математик 18 століття, винайшов спосіб обчислення числа Пі на основі ймовірності.

Вперше число Пі було обчислено машиною у 1957 році, коли Джордж Рейтвізнер і Джон фон Нейман за допомогою комп’ютера ENIAC обчислили 2037 цифр числа Пі. Багато безстрашних математиків наслідували їхній приклад. До 1973 року за допомогою цього методу було досягнуто мільйон цифр. Обчислення числа Пі стало корисним стрес-тестом для здібностей комп’ютера – майже як тест для серця. Математики також сподівалися отримати більш точні розрахунки числа Пі для космології, хоча для більшості досліджень потрібно небагато цифр. Емма Харука Івао, співробітниця Google, яка обчислила більше цифр числа Пі, ніж будь-хто інший до цього моменту – 31 трильйон, заслужила місце в Книзі рекордів Гіннеса.

Число Пі відіграє ключову роль в обчисленні довжини кола. Навіть американське космічне агентство NASA використовує його для розрахунку траєкторій космічних апаратів. Число Пі позначає відношення між довжиною кола та його діаметром і позначається грецькою літерою р або Пі (π). Незалежно від розміру кола, співвідношення завжди дорівнює Пі, що дробово представляється як 22/7 або 3,14 у десятковій формі.

Як відзначити День наближеного значення числа Пі

Існують різні способи відзначити це ірраціональне, але веселе свято. Деякі з популярних заходів включають:

  • Багато людей вважають День наближення числа Пі ідеальним жартівливим приводом для того, щоб спекти пиріг. Багато пирогів до Дня наближення числа Пі навіть прикрашають грецькою літерою Пі!
  • Запам’ятовування числа Пі. Однією з найпомітніших особливостей числа Пі є те, що воно нескінченне. Він продовжується нескінченно без будь-якої закономірності або повторення, що робить його одночасно трансцендентним та ірраціональним числом. І школярі, і математики вважають забавним завданням запам’ятати якомога більше цифр цього числа! Киньте виклик другу або члену сім’ї, щоб позмагатися вашими знаннями про число пі саме в цей день.
  • Святкуємо математику! По суті, День наближеного числа Пі – це святкування всієї математики, яку число Пі дозволяє нам осягнути.

Цікавий факт: Послідовність 123456 не зустрічається в першому мільйоні цифр числа пі.

І математики і просто любителі смачного пирога мають нагоду сьогодні святкувати День наближення числа Пі – це день, щоб відсвяткувати захопливий світ математики та інтригуюче число – число Пі. Тож, 22 липня знайдіть час, щоб оцінити цю чудову математичну константу, і, можливо, навіть насолодитися шматочком улюбленого пирога на її честь!

Читайте нашу статтю: Безмежні можливості числа Пі

Число Пі
Позначки:
Copy link