Comic Con

Comic Con

Comic Con – це щорічна подія, яка святкує і вшановує світ коміксів і, взагалі, це свято поп-культури. Ця свято поціновувачів та творчів коміксів, усіх, хто дотичний цього мистецтва.

Це чотириденна літня феєрія, яка відбувається в липні і приваблює шанувальників коміксів, ігор, фільмів і телешоу з усього світу. Найвідоміший з них – Комік-Кон у Сан-Дієго, некомерційна подія, яка з невеликого зібрання любителів коміксів у 1970 році перетворилася на глобальне явище, яке щороку відвідують понад 100 000 людей. Щороку дата проведення визначається організаторами.

У 2023 році Comic Con буде проходити 20-23 липня.

Схожі події:
✔️ День коміксів
✔️ Міжнародний день публічного читання коміксів
✔️ День безкоштовних коміксів
✔️ День Супермена

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Історія Комік-Кону

Комікси відіграли ключову роль у розвитку кіно, книг, культури та мистецтва, якими ми їх знаємо сьогодні. Вони є невід’ємною та окремою частиною поп-арту, наповненою захоплюючими яскравими картинками, кольорами та гостросюжетними історіями. Багато фільмів, включаючи “Людину-павука”, “Бетмена” та інші, взяли початок саме з коміксів.

Фестиваль коміксів Comic-Con розпочався в Сан-Дієго в 1970 році групою любителів коміксів. Спочатку він називався Golden State Comic Book Convention, а згодом змінив назву на San Diego Comic Book Convention.

Захід був створений через бажання членів-засновників зустрічатися, спілкуватися, обговорювати та насолоджуватися коміксами з однодумцями. З роками меценатська підтримка та збільшення відвідуваності перетворили захід на всесвітнє свято, і тепер майже в кожному штаті США проводяться власні комікс-конвенції.

Протягом багатьох років Комік-Кон розвивався, щоб охопити весь спектр поп-культури – включаючи анімацію, фентезі, жахи, відеоігри та багато іншого. Понад 100 000 людей щороку прибувають до конференц-центру Сан-Дієго, щоб насолодитися цією подією та взяти участь у веселому святі. За останні кілька років були побиті рекорди, занесені до Книги рекордів Гіннеса, коли захід відвідало 130 000 осіб.

Хронологія фестивалю коміксів

 • 1827 – Родольф Тепфер, швейцарський художник, створює перший комікс під назвою “Пригоди Обадії Олдбака”.
 • 1930 – Створено комікси про Супермена та Бетмена, що дають початок іншим коміксам про супергероїв.
 • 1950 – Шел Дорф, Кен Крюгер, Річард Альф та Майк Таурі започатковують фестиваль коміксів Comic-Con.
 • 2003 – Започатковане святкування Комік-Кону в липні кожного року.

Як відсвяткувати Comic Con

 • Найкращий спосіб – відвідати його разом з тисячами людей і поринути в енергетику події. Різноманітні вистави та виставки роблять день насиченим, а відвідувачам, можливо, пощастить побачити і познайомитися з суперзірками, які грають ролі супергероїв.
 • Для тих, хто не може відвідати захід, можна придбати комікси і почитати їх, подорожуючи світом супергероїв і лиходіїв.
 • Якщо ви не можете відвідати Comic-Con у Сан-Дієго, ви можете зібрати друзів, які люблять комікси, і організувати свій власний конвент.
 • Влаштувати костюмовану вечірку або фотосесію.

Цікаві факти про комікси

 • Першим героєм коміксу був Фантом, створений Лі Фолком у 1936 році.
 • Примірник коміксу “Дивовижна фантазія” 1962 року був проданий на аукціоні за 3,6 мільйона доларів.
 • Японські комікси під назвою “Манга” є найбільшим ринком коміксів у світі, де щороку продається понад два мільярди примірників.
 • Перший комікс “Супермен” у 1938 році відкрив нову еру коміксів і супергероїв у світі.
 • Згідно з дослідженнями, Людина-павук є найулюбленішим супергероєм у світі.

Comic Con – це можливість насолодитися цим жанром мистецтва. Комікси невід’ємна частина поп-культури, вони заспокоюють і занурюють в свою атмосферу, а саме зібрання є святом цього мистецтва. Зустріч з сотнями тисяч людей, які люблять те саме, що і ви, – це чудове відчуття!

Позначки:
Copy link