День Незалежності Латвії

День Незалежності Латвії

18 листопада Латвія відзначає своє головне свято – День незалежності. Це країна у Північній Європі, омивається Балтійським морем, столицею є місто Рига. Важливу державну подію святкують починаючи з 1918 року, коли у Національному театрі Риги було проголошено про створення Латвійської Республіки. 

Схожі свята: День Незалежності Литви та День Незалежності Естонії

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Сучасну територію країни люди почали заселяти після закінчення останнього льодовикового періоду понад 11 тисяч років тому. Перші поселенці і сформували особливу нарвську культуру. Пізніше тут оселилися балтські племена та індоєвропейські народи, що запровадили скотарство та землеробство.

У період Середньовіччя на території Латвії поселилися скандинави та фінські племена. На землях будували добре зміцнені фортеці, поступово формували князівства, дотримувалися язичницьких вірувань. За період з 1202 до 1561 року Латвію захопили хрестоносці Лівонського ордену. Це принесло на балтійські землі католицизм та розвиток військових формувань. Лівонія перестала існувати після вторгнень Московії, Польщі та Швеції. В результаті війн країна була розділена на частини між Річчю Посполитою, Московською державою та Швецією. Боротьба за незалежність розпочалася у 1917 році з утворення латиськими політичними партіями коаліції – Демократичного блоку. Через рік було оголошено незалежну Латвійську Республіку.

Позначки:
Copy link