Україна має багату історію та культуру, а також багато цікавих фактів, які здивують навіть тих, хто добре знайомий з нашою країною. В цій статті ми розглянемо деякі найцікавіші факти про Україну, які заслуговують на вашу увагу. Пропонуємо кожному долучитися до наповнення цього списку — додавайте свої цікаві факти в коментарях!
Україна є найбільшою за площею країною в Європі. Загальна площа України становить 603,55 кв. км.
Станція “Арсенальна” Київського метрополітену (Святошинсько-Броварська лінія) сьогодні є найглибшою станцією метро у світі. Її глибина становить 105,5 м. Вам доведеться їхати довгих п’ять хвилин на ескалаторі, щоб дістатися до станції.
McDonald’s у Києві є одним з найбільш відвідуваних ресторанів McDonald’s у світі. Відділення на Вокзальній площі в Києві посідає 3-тє місце серед найбільш відвідуваних ресторанів МакДональдз у світі. Ресторан знаходиться поруч із залізничним вокзалом.
Україна — одна з найосвіченіших націй у світі. Країна посідає 4-те місце у світі за кількістю найосвіченішого населення. 99,4% українців у віці 15 років і старше вміють читати й писати. 70% дорослих українців мають середню або вищу освіту. Навіть всім відомі чемпіони у важкій вазі Віталій та Володимир мають докторські ступені.
Гора Говерла — найвища гора в Україні. Її висота 2061 м. Гора Говерла є частиною Карпатських гір. З кінця 19-го століття ця гора є визначною туристичною пам’яткою. З роками гора набула популярності і як місце для екстремальних видів спорту.
Найдовший духовий інструмент у світі — українська трембіта. Він занесений до Книги рекордів Гіннеса. Трембіта — це дерев’яна труба, довжина якої коливається від 2,5 до 8 метрів, а діаметр — близько 30 мм. У гірських селах трембіта використовувалася як засіб комунікації, щоб сповіщати про такі події, як початок і закінчення робочого дня, народження дитини, одруження, небезпеку, що насувається тощо.
Географічний центр Європи розташований у Закарпатській області, неподалік від селища Ділове. Це один з п’яти загальновизнаних центрів континенту, але не єдиний, оскільки спосіб обчислення координат залежить від вашого підходу (інші знаходяться в Литві, Білорусі, Словаччині та Польщі).
Рекордна кількість людей на концерті. Пол Роджерс, вокаліст гурту Queen, виступив тут з благодійним концертом у 2008 році, який встановив рекорд відвідуваності за всю історію гурту. Харківська площа Свободи є найбільшою площею в Європі, і, як повідомляється, на ній зібралося понад 300 000 людей.
Три українські монастирі мають статус лаври. Це Свято-Успенська лавра в Почаєві, Святогірська Свято-Успенська лавра в Донецькій області та Києво-Печерська лавра в Києві. Архітектурний ансамбль Києво-Печерської лаври визнаний ЮНЕСКО об’єктом всесвітньої культурної спадщини, а для православних християн є другим за значенням місцем релігійного поклоніння після Єрусалиму.
Одним з популярних фактів історії України є історія її мешканців. Артефакти трипільської культури свідчать про те, що люди жили на території сучасної України вже у п’ятому столітті до нашої ери.
Третя за красою мова у світі. Одним з найцікавіших фактів про Україну є її мова. У 1934 році українська була визнана другою наймелодійнішою мовою світу, поступаючись лише італійській. Того ж року вона була визнана третьою найкрасивішою мовою, поступившись лише французькій та перській. Звісно, це все дуже суб’єктивно і ми всі знаємо на якому місці насправді є наша мова.
Понад 50 згадок у Книзі рекордів Гіннеса. Наприклад, Анатолій Бойко з Володимира-Волинського, відомий як “український Фаберже“, є одним з останніх українських рекордсменів. Він за допомогою крихітних дірочок перетворює звичайні пташині яйця на витвори мистецтва. У квітні 2021 року художник проткнув 52 700 дірочок у гусячому яйці та 33 300 дірочок у курячому яйці, встановивши два світові рекорди відповідно.
Відкриття першого університету у Східній Європі. Острозька академія — найстаріший науково-освітній заклад в Україні та перший вищий навчальний заклад у Східній Європі. Слов’яно-греко-латинська академія була заснована в Острозі в 1576 році князем Костянтином-Василем Острозьким.
Україна є найбільшим у світі виробником насіння соняшнику, і в кожній частині України ви побачите приголомшливі поля цих жовтих квітів — так багато, що ними можна було б покрити всю Словенію!
Україну часто називають “житницею Європи”, оскільки вона має ідеальні умови для вирощування пшениці і є великим виробником зерна.
Острів Зміїний — це єдиний природний дім золотистої гадюки, що перебуває під загрозою зникнення, яка потрапила в пастку на острові під час останнього льодовикового періоду.
Всесвітньо відома неаполітанська пісня “O Sole Mio” була написана Едуардо Ді Капуа у 1898 році в Одесі. Він перебував у південному порті зі своїм батьком, скрипалем, коли його вразив прекрасний світанок на Чорному морі. Слова до цієї пісні невдовзі написав поет Джованні Капурро.
Перша у світі конституція була розроблена і введена в дію в 1710 році українським гетьманом Пилипом Орликом. Документ мав на меті запровадити поділ влади. У ньому були окреслені обов’язки та права як громадян, так і уряду.
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського — скарбниця знань. Це одна з найбільших національних бібліотек світу. Вона налічує понад 30 мільйонів одиниць зберігання і є скарбницею знань, що містить книги, періодичні видання, рукописи, карти та інші документи. Вона також є домом для найбільшої у світі колекції української літератури, яка налічує понад 1,5 мільйона примірників. Бібліотека є популярним місцем як для місцевих жителів, так і для туристів, пропонуючи різноманітні освітні та культурні заходи.
Заповідник “Асканія-Нова” – найстаріший у світі степовий заповідник. Він є домом для 500 видів рослин і 3000 видів тварин.
Найбільша пустеля в Європі знаходиться на півдні України. Олешківські піски, розташовані в 30 км на схід від Херсона, є найбільшим піщаним масивом в Європі.
Ніде у світі ви не знайдете стільки унікальних гіпсових печер на такій невеликій території, як на українському Поділлі. Печера Оптимістична — найдовша печера в Євразії та п’ята за довжиною печера у світі.
Знаменитий Тунель кохання знаходиться біля міста Клевень, це залізнична колія для приватного потягу, який забезпечує деревиною місцеву фабрику.
Вулиця Хрещатик у Києві — найкоротша і водночас найширша головна міська вулиця у світі. Її довжина становить 1,2 км.
Львів має найбільшу кількість кафе на душу населення. Місто може похвалитися десятками закладів, де готують чудову каву та гарячий шоколад, а також виготовляють різноманітні солодощі на місці.
“Carol of the Bells”, популярна мелодія під час свят, є українською народною піснею. “Carol of the Bells” або “Ring of Christmas Bells” за мотивами старовинної української народної пісні “Щедрик” Миколи Леонтовича.
“Summertime”, написана в 1934 році Джорджем Гершвіном, натхненна старовинною українською колисковою піснею.
Впевнені, що цей перелік цікавих фактів про Україну можна продовжувати ще довго. Напишіть в коментарях, які цікаві факти про нашу чудову країну знаєте ви!
Більше цікавих фактів на нашій «Планеті фактів» в Телеграмі. Приєднуйтесь!
Було цікаво❓Поділіться з друзями! 👇