День Незалежності Естонії

День Незалежності Фінляндії

6 грудня у Фінляндії відзначається день Незалежності країни від Російської Імперії. Відбулась ця подія у 1917 році, після того, як Росія була ослаблена Першою світовою війною та революцією і вже не могла утримувати колишні кордони.

Читайте нашу статтю: 10 цікавих фактів про Фінляндію

Цікаві факти про Фінляндію

Але у самій Фінляндії ще деякий час панували розбіжності між прокомуністичними та консервативними партіями. Але після повалення Тимчасового уряду в Петрограді парламент Великого князівства Фінляндського, що на той момент очолював Пер Евінд Свінгуфвуд, проголосив себе законною владою та зробив гучну заяву про вихід країни з-під володіння Росії.

Схожі події: День Незалежності Естонії та День Незалежності Латвії

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Незабаром після цього в країні розпочалась громадянська війна між білими (консервативними силами) та червоними (прокомуністичними), в якій за допомогою німецьких військ перемогли білі.

Більше ніж 50 років свято відзначалося лише урочистими промовами та богослужіннями. Але у 1970 році традиції потроху почали змінюватися. Люди стали прикрашати білими та блакитними стрічками свої оселі та вітрини магазинів. Кондитери вигадали пекти торти, глазур у яких також мала кольори прапору країни.

Також у цей день почали залишати увечері на вікнах домівок синю й білу свічку. Ця традиція була заснована на честь шанування п’яті поета Йогана Рунеберга, який у своїх творах виступав проти російського гноблення.

Позначки:
Copy link