Купріянів день

Киприянів день

31 серпня (13 вересня) відзначають Киприянів день, присвячений святому Кипріяну Карфагенському, єпископу і впливовому богослову раннього християнства. Цей день не лише вшановує його внесок і мученицьку смерть, але й пов’язаний з різними культурними традиціями.

Кипріан народився близько 200 року в Карфагені (сучасний Туніс) і походив із заможної язичницької родини. Спочатку він зробив успішну кар’єру юриста та оратора, але навернення до християнства стало значним поворотом у його житті. Охрестившись близько 246 року, він швидко став єпископом, незважаючи на те, що це суперечило нормам ранньохристиянської спільноти, які зазвичай вимагали більш тривалого періоду навернення.

Як єпископ, Кипріан відзначився своїми працями та організацією помісних синодів, спрямованих на вирішення питань єдності Церкви та поводження з відступниками, особливо в часи переслідувань. Його праці, такі як “Про єдність Церкви”, підкреслюють його віру в істотну єдність Церкви через її єпископів, які однаково благословенні Святим Духом.

Богословські прозріння Кипріяна мали глибокий вплив, особливо його погляди на сакральність Церкви і владу єпископів. Його мученицька смерть 14 вересня 258 року під час нової хвилі переслідувань за часів імператора Валеріана закріпила за ним славу непохитного провідника і захисника християнської віри.

Традиції на Киприянів день

У фольклорі Киприянів день також відомий як “Журавлині збори” або “Журавлине віче” в українській традиції. Вважається, що в цей день журавлі збираються на болотах, готуючись до міграції, що символізує зміни та переходи. Цей день також знаменує час, коли селяни збирали журавлину на болотах, життєво важливе джерело вітамінів на зиму.

Святкування часто включає спільні обіди з традиційними стравами, такими як масляна каша, млинці та пироги з начинкою із зібраних ягід. Кулінарна традиція підкреслює зв’язок людини з сезонними циклами та світом природи.

Схожі події: День Луки та Маврикіїв день
Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Коли будемо відзначати Киприянів день?

РікДатаДень
202431 серпняСубота
202531 серпняНеділя
202631 серпняПонеділок
202731 серпняВівторок
202831 серпняЧетвер

Перевірено та доповнено редакцією DAY TODAY

Позначки:
Copy link