День пам'яті святого великомученика Георгія Побідоносця

День пам’яті святого великомученика Георгія Переможця

23 квітня (6 травня) православні віряни України та багатьох інших країн святкують День пам’яті святого великомученика Георгія Переможця (Змієборця), або Юр’їв день. Цьому святому підносять молитви про здоров’я своїх рідних та близьких, просять у нього захисту від ворогів. Традиційно в цей день ходять до церкви. Матері прохають у Георгія захисту для своїх синів, які служать в армії, воюють або перебувають далеко від дому.

Схожі події: День пам’яті святителя Феодосія Чернігівського та День пам’яті святої Анни Пророчиці

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Народився Георгій у доволі заможній родині у Кападокії. Благочестиві батьки змалку виховували його у християнських традиціях. У дорослому віці він вступив до військової служби. Георгій був розумним та хоробрим, мав гарну фізичну силу, красу та воїнську виправку, чим відрізнявся серед інших воїнів. Ставши головним начальником, він потоваришував з імператором Діоклетіаном та став його улюбленцем. Але Діоклетіан переслідував християн та хотів повернути язичництво.

Георгій, дізнавшись про це, не захотів приховувати своє віросповідання та відкрився другу, розповівши, що вірує в Ісуса Христа. Перед цим він роздав усе своє багатство та майно, розпустив рабів. Він звинуватив імператора у несправедливості та жорстокості. Георгію запропонували відректися від Христа, але він відмовився, за що був підданий жорстоким катуванням. Тілесні муки Георгій терпляче витримував з молитвою на вустах. Насамкінець імператор наказав відрубати йому голову.

На День пам’яті великомученика в давнину існував звичай готувати подарунки родичам чоловічої статі. Також цього дня молились, бажаючи їм довгого та щасливого віку. Не можна в це свято сваритися, злословити, допускати погані думки. Також заборонено шити, вишивати, користуватися гострими предметами. Існує народне повір’я, що розчесане та підстрижене в цей день волосся стає слабким та починає випадати.

Листівки з Днем Ангела

👉 Розділ Листівки та привітанняЛистівки у ВайберіЛистівки в Телеграмі

Позначки:
Copy link