
День пам’яті святого великомученика Георгія Переможця
6 травня православні віряни України та багатьох інших країн святкують День пам’яті святого великомученика Георгія Переможця (Змієборця), або Юр’їв день. Цьому святому підносять молитви про здоров’я своїх рідних та близьких, просять у нього захисту від ворогів. Традиційно в цей день ходять до церкви. Матері прохають у Георгія захисту для своїх синів, які служать в армії, воюють або перебувають далеко від дому.
Схожі події: День пам’яті святителя Феодосія Чернігівського та День пам’яті святої Анни Пророчиці
Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.
Народився Георгій у доволі заможній родині у Кападокії. Благочестиві батьки змалку виховували його у християнських традиціях. У дорослому віці він вступив до військової служби. Георгій був розумним та хоробрим, мав гарну фізичну силу, красу та воїнську виправку, чим відрізнявся серед інших воїнів. Ставши головним начальником, він потоваришував з імператором Діоклетіаном та став його улюбленцем. Але Діоклетіан переслідував християн та хотів повернути язичництво.
Георгій, дізнавшись про це, не захотів приховувати своє віросповідання та відкрився другу, розповівши, що вірує в Ісуса Христа. Перед цим він роздав усе своє багатство та майно, розпустив рабів. Він звинуватив імператора у несправедливості та жорстокості. Георгію запропонували відректися від Христа, але він відмовився, за що був підданий жорстоким катуванням. Тілесні муки Георгій терпляче витримував з молитвою на вустах. Насамкінець імператор наказав відрубати йому голову.
На День пам’яті великомученика в давнину існував звичай готувати подарунки родичам чоловічої статі. Також цього дня молились, бажаючи їм довгого та щасливого віку. Не можна в це свято сваритися, злословити, допускати погані думки. Також заборонено шити, вишивати, користуватися гострими предметами. Існує народне повір’я, що розчесане та підстрижене в цей день волосся стає слабким та починає випадати.