День поштової марки (День філателії)

День поштової марки (День філателії)

Кожного року 19 серпня відзначається День поштової марки, який ще називають Днем філателії. Захоплення колекціонуванням марок у XX столітті охопило людей з різних країн. За рідкісний екземпляр і зараз завзяті філателісти готові платити солідні гроші.

Схожі події:
🖼 День народження листівки
🖼 Всесвітній день виготовлення листівок
🖼 День народження поштової марки

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

День поштової марки (День філателії) в історії

Уперше святкування Дня філателії відбулося у СРСР 19 серпня 1922 року. Подію відзначили випуском серії поштово-благодійних марок, які знаходилися в продажу лише один день, після чого екземпляр гасили спеціальним поштовим штемпелем. У 1936 році Міжнародна філателістична федерація запропонувала відзначати День поштової марки – особливу подію, що покликана популяризувати поштовий зв’язок, поширити поштове листування та заохотити людей до колекціонування марок. Треба зазначити, що в різних країнах дати свят не співпадають.

Цікаві відомості про марки

  • Перша в історії філателії виставка була організована у 1888 році в Антверпені у Бельгії, а перша зустріч філателістів Німеччини в Майнці відбулася 18 серпня 1889 року під назвою «Німецький філателістичний день».
  • Світова громадськість почала захоплюватися колекціонуванням поштових марок, у зв’язку з чим виникли різні поштові заходи, емісії марок в обмеженій кількості, випуск екземплярів з метою пропаганди, соціальної допомоги або благодійності.
  • Термін «філателія» виник не одразу. З французької мови слово timbre перекладається як поштова марка. Тому захоплення збиранням марок спочатку назвали темброфілією, потім – маркоманією, бо більшість ентузіастів збирали екземпляри не заради вивчення, а для накопичення. У 1864 році французький колекціонер Жорж Ерпен запропонував термін «філателія», який відображає любов до збирання та вивчення усіх засобів поштової плати – конвертів, марок, документів, штемпелів тощо.
  • Українська філателія має свій самобутній стиль та традиції, представлена численними тематичними добірками поштових марок. Надзвичайно чарівною є колекція українських різдвяних поштових марок.
  • «Русскій воєнний корабль, іді… !» — перша українська поштова марка, випущена в країні в умовах воєнного стану, випущена 12 квітня 2022 року на знак вшанування героїзму українських прикордонників з острова Зміїний. Вважається, що саме ця марка відродила філателію не лише в Україні, а у світі. Ця марка побила рекорди продажів: за перші 5 днів продали 500 тис. екземплярів. Наклад марки став історичним для України — 1 млн, шалені черги і попит на ці марки був вражаючий.
Позначки:
Copy link