День народження листівки

День народження листівки

Щороку 1 жовтня весь світ відзначає День народження поштової листівки.

Читайте нашу статтю: ЛИСТІВКА – візитівка часу

ЛИСТІВКА – візитівка часу

День народження листівки в історії

У цей день у 1869 році Віденська друкарня випустила першу кореспондентську карточку, яку можна було відправити адресату, не запечатуючи в конверт. Це стало початком нового виду листування, який був популярним до появи інтернету.

Проектів щодо створення подібних листівок було декілька, та не всі вони виявилися успішними.

До речі…

В першу суботу жовтня відзначають Всесвітній день виготовлення листівок (чудова нагода провести час із дітьми чи відпочити самому), а 9 грудня — День різдвяної листівки.

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про них. А ще у нас є телеграм-канал з лістівками до кожного свята.

30 листопада 1865 року на 5-й конференції Північнонімецького союзу ідея директора пошти Г. фон Стефана про випуск поштової картки не була підтримана саме через відкритість її змісту.

У 1868 році зазнала фіаско пропозиція пруських торговців друкованої продукції Фридляйна та Пардубіци, які запропонували продавати листівки із заздалегідь надрукованими фразами, де відправнику потрібно було тільки підкреслити необхідну.

Лише задум австрійського професора економіки Германа був схвалений громадськістю. Він ініціював друкувати на картці не більше 20 слів. Таким чином залишалось місце для адреси отримувача та поштової марки.

  • Перші листівки були без зображень. Розмальовувати їх почали німецькі та французькі солдати, для яких це стало захопленням у вільний від служби час. Тодішні бізнесмени підхопили ідею. Так з’явились листівки з тематичними яскравими картинками, на які миттєво виріс попит.
Позначки:
Copy link