День Незалежності Республіки Болівія

День Незалежності Республіки Болівія

Щороку з 1825 болівійці відзначають 6 серпня День незалежності країни від іспанської корони. Хоча Болівія була проголошена суверенною ще у 1809 році, їй знадобилось ще протягом 16 років доводити свою незалежність у запеклих бойових діях.

Схожі події: День Незалежності Республіки Ель-Сальвадор та День Незалежності Барбадосу

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

З 1533 року іспанські конкістадори захоплювали землі сучасної Болівії. У середині XVI ст. країна ввійшла до складу віце-королівства Перу та була названа провінцією Верхнє Перу.

Відкриття великої кількості родовищ срібла призвело до гноблення корінного населення, яке вимушене було працювати на шахтах у нестерпних умовах. Це спровокувало появу заворушень невдоволених місцевих жителів проти колоніальної влади. У 1781 році було придушене найбільше повстання, яким керував латиноамериканський революціонер Тупак Амару II. 

Запровадження інтендантської системи у 1784 призвело до умовного поділу населення на 3 групи. Індіанців віднесли до нижчого класу, який повинен був обслуговувати іспанських панів. У травні 1809 році в столиці країни Чукісака відбулося чергове повстання, а згодом – революція Ла-Пас, які зазнали поразки, але стали початком боротьби за визволення країни від іспанської влади.

6 серпня 1825 року на конгресі представників провінцій Верхнього Перу було проголошено створення суверенної Болівійської республіки, яку названо на честь видатного воєначальника та борця за свободу країни, першого президента Болівара Сімона.

Позначки:
Copy link