Всесвітній день боротьби за заборону ядерної зброї, День Хіросіми.

Всесвітній день боротьби за заборону ядерної зброї (День Хіросіми)

Всесвітній день боротьби за заборону ядерної зброї (День Хіросіми) – шостий день серпня 1945 року почався для усього світу з приголомшливої новини. Сполучені Штати вперше в історії продемонстрували жахливу нищівну силу ядерної зброї, застосувавши її проти людей.

День Хіросіми в історії

Уранці цього дня авіація США бомбардувала місто Хіросіма в Японії, скинувши бомбу Little Boy, що призвело до миттєвої загибелі близько 80 тис. осіб та безвісного зникнення понад 12 тис. осіб. 9 серпня цього ж року було скинуто бомбу Fat Man на промислову зону Нагасакі. Понад 73 тис. осіб загинули та зникли безвісти.

Загалом страшне лихо забрало життя понад 300 тис. людей, переважна більшість з яких були мирними громадянами. Смерті постраждалих японців продовжувались упродовж багатьох років від опромінення та важких хвороб. Понині наслідки бомбардувань впливають на здоров’я людей та навколишнє середовище.

Перша міжнародна конференція

Рівно через десятиліття після трагедії світова спільнота провела у Хіросімі Першу міжнародну конференцію, на якій обговорювалось питання відмови від найбільш небезпечної зброї у світі. На знак пам’яті про пережиту трагедію вирішили щороку відзначати 6 серпня День Хіросіми та День боротьби за заборону зброї масового ураження.

  • У грудні 1994 року, підписавши Будапештський меморандум, Україна відмовилась від розміщення на території держави зброї, яка здатна спричиняти масову загибель людей, зобов’язалась не виготовляти та не купувати її.
Позначки:
Copy link