День Незалежності Ямайки

День Незалежності Ямайки

День незалежності від Великобританії острівна держава Ямайка відзначає щороку 6 серпня.

Схожі події: День Незалежності Королівства Камбоджа та День Незалежності Республіки Панама

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

У 1494 році Христофор Колумб ступив на землю Ямайки у пошуках золота, про яке йому розповіли індіанці з сусідніх островів. Так з початку XVI ст. Іспанія почала завойовувати територію країни.

До 1513 року від важкої праці та хвороб, завезених чужинцями, місцеве населення було повністю знищене. У зв’язку з цим, на острів почали доставляти африканських рабів, які повинні були працювати на цукрових плантаціях.

В середині XVII століття Ямайку захопили англійці та протягом 15 років вигнали іспанців з країни, закріпивши у 1670 році владу офіційним визнанням острова своєю колонією. У цей час Ямайка прославилась як піратський острів та головний пункт работоргівлі.

Незадоволення умовами праці спричинили численні повстання чорношкірих. Влада змушена була у 1834 році скасувати рабство. Це стало впевненим поштовхом до боротьби за незалежність.

У 1958 році Великобританія створила Вест-Індійську Федерацію, до складу якої було включено Ямайку. Та через три роки на референдумі населення острова проголосувало за вихід з-під контролю Великобританії.

На початку 1962 року було схвалено нову Конституцію. 6 серпня 1962 року, наступного дня після офіційного підняття державного прапора, Ямайка проголошена суверенною державою та стала членом Британської Співдружності. Серед карибських країн Ямайка першою здобула незалежність.

Позначки:
Copy link