День народження операційної системи Linux

День народження операційної системи Linux

25 серпня у всьому світі святкують День народження операційної платформи Лінукс, яка стала символом усього програмного забезпечення з відкритим кодом.

Схожі події:
🧑🏻‍💻 Всесвітній день комп’ютерної грамотності
🧑🏻‍💻 Міжнародний день умовно-безкоштовних програм
🧑🏻‍💻 Міжнародний день програмістів

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Історія створення операційної системи Linux

А починалося все, як один з мільйонів студентських проєктів. Часто молоді хочеться змінити чинний порядок речей і деяким це вдається зробити. Наприклад, студенту з університету Хельсінкі Лінусу Торвальдсу. Лінус в університеті працював на комп’ютері, на якому була встановлена Unix-подібна операційна система SunOS. Студент працював, насолоджувався та хотів мати таку ж платформу на домашньому комп’ютері. Такої ОС для домашніх гаджетів ще не було, тому майбутній геній кібернетики почав шукати шляхи її створення. Лінус взявся за написання власного продукту, надихнувшись книжкою Ендрю Танненбаума, для якої з навчальною метою була розроблена платформа Minix – клон Unix.

Історія створення Linux цікава тим, що спочатку у Торвальдса не було планів вивести своє творіння на світову сцену, він сприймав це як хобі. 25 серпня 1991 року Торвальдс закінчив роботу над своєю операційною системою. Назву для свого продукту він вигадав, з’єднавши власне ім’я та назву Unix. Згодом він збирався змінити її на Freax, але Лінукс так швидко набрала оберти, що плани не стали реальним. 

За декілька років Linux була встановлена на мільйони персональних комп’ютерів та портативних пристроїв.

Позначки:
Copy link